מועדוני הוותיקים ביישובי מטה יהודה (צילומים: באדיבות מועצה אזורית מטה יהודה)
מועדוני הוותיקים ביישובי מטה יהודה (צילומים: באדיבות מועצה אזורית מטה יהודה)

בשורה לבני הגיל השלישי: מועדוני הוותיקים חוזרים לפעילות

אחרי כשלושה חודשים - ביישובי מטה יהודה החליטו על החזרת מועדוני הוותיקים לפעילות זאת בהתאם, כמובן, למגבלות התו הסגול

פורסם בתאריך: 21.6.20 15:44

בני הגיל השלישי ביישובי מטה יהודה שימו לב – אחרי כשלושה חודשי השבתה בשל התפרצות הקורונה, מועדני הוותיקים היישוביים חוזרים לפעילות.

במועצת מטה יהודה מדגישים כי החזרה לפעילות תהיה בהתאם להוראות התו הסגול של משרד הבריאות ומציינים כי החזרה לפעילות התאפשרה לאחר הסרת חלק ניכר מהמגבלות שהוטלו על הציבור.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


"המועדונים היו מושבתים במשך תקופה ארוכה מתחילת משבר הקורונה", נמסר ממוצעת מטה יהודה. "בתקופה זו רכזי המועדונים היו בקשר רציף עם הוותיקים ולעיתים ביקרו אותם באופן שיבטיח את בריאותם. רבים מהוותיקים מצאו את עצמם ללא מסגרת וללא פעילות ומצב זה, בנוסף להרגשת החרדה לגבי הדבקות אפשרית, תרם להרגשה כללית קשה. עם חזרת המשק לפעילות פנו רבים מהמשתתפים והרכזים למשרדי הרווחה והתעניינו לגבי מועד פתיחת המועדונים מחדש. פניות אלה הועברו להנהלת משרד הרווחה ולאחר המתנה מרובה, שכללה גם התייעצויות עם משרד הבריאות, פורסמו הנחיות לפתיחה מחדש".

כדי לעמוד בהנחיות החדשות נפתחו המועדונים באופן מדורג בשבוע האחרון זאת לצורך תקופת התארגנות והסתגלות. במסגרת ההנחיות – כל המשתתפים, הרכזים והמדריכים, מתבקשים לבצע מדידת חום לפני הכניסה, להצהיר על מצב רפואי תקין וכן לעטות מסכות בכל זמן הפעילות. כמו כן, הובהר למשתתפים כי יש לשמור על מרחק חברתי בטוח.

"התנאים החדשים גורמים לעיתים לקושי במיוחד במועדונים מרובי משתתפים", נמסר ממועצת מטה יהודה. "מועדונים אלה נאלצים לעיתים לפצל את הפעילות שלהם ולצמצם את מספר המשתתפים, דבר שעשוי לצמצם את השירות שניתן במידת מה. למרות כל הקשיים, באי המועדונים שמחים לחזור לפעילות שהייתה חסרה כל כך".

ראש המועצה ניב ויזל: "בתקופת הקורונה נוכחנו לדעת כמה מועדוני הוותיקים חשובים לשמירת קשר רציף עם הוותיקים. ביישובי המועצה פועלים מועדונים רבים ולאחרונה הצטרפו למעגל המועדונים עוד ישובים. אנו מעודדים ישובים בהם עדיין אין מועדון פעיל להקים מועדון ולא להסתפק בפעילויות מזדמנות לוותיקים. אנו מאחלים לחברי המועדונים ולרכזים היקרים הצלחה וחזרה מהירה לשגרה".


תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות