אתר טיפול בגזם באזור הר טוב (צילומים: מועצת מטה יהודה)
אתר טיפול בגזם באזור הר טוב (צילומים: מועצת מטה יהודה)

חושבים ירוק: אתר לטיפול בגזם הוקם במועצת מטה יהודה

בשל עלייה בכמות הגזם ובעלויות הטיפול בו, אותר מתחם ייעודי לטיפול באזור התעשייה הר טוב. ראש המועצה ויזל: "בדרך להקמת מועצה ירוקה"

פורסם בתאריך: 7.6.20 07:35

במועצת מטה יהודה נתקלו בעלייה מתמדת בכמויות הגזם וכפועל יוצא מכך גם בעלייה מתמדמת בעלויות הטיפול בגזם. במועצה ראו כי נוצר עומס גדול על המשאיות המפנות את הגזם ומן השטח עלו טענות כי אין מענה מוסדר לטיפול.

כדי לתת מענה לצורך ההולך וגדל בטיפול בגזם, אותרו בחמישה ישובים במועצה שטחים גדולים לריכוז הגזם, מקצצת גזם הועברה מאתר לאתר והשימוש בגזם היה מקומי ביישוב בו הוא נאסף. גם בחלופה זו נמצאו קשיים – הן של זמינות והן של עלויות שינוע מקצצת הגזם מאתר לאתר.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


באחרונה התקבלה במועצת מטה יהודה ההחלטה למצוא פתרון לבעיה, כזה שייתן מענה הן להוצאה התקציבית ההולכת וגדלה ובעיקר זמינות בפינוי לתושבים. מחלקת קיימות ואיכות הסביבה, בניהולו של לוי עזיז, מנכ"לית המועצה יעל אברמן טאובין בשיתוף עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה יחד עם אגף ההנדסה איתרה מגרש באזור התעשייה הרטוב שנמצא בבעלות המועצה, שהוכשר כאתר גזם. למתחם האמור הוצאו היתרים מתאימים, ובימים הקרובים יותקנו בו מערכת גידור, מערכת מים להפחתת אבק וצנרת לכיבוי אש. בקרוב יושלמו התשתיות הנדרשות והאתר צפוי להתחיל לעבוד בהיקפים מלאים עד סוף החודש. עובד מועצה יימצא שם במשך שעות היום ויקלוט את משאיות הגזם.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל : "אנו שמחים לבשר לתושבים על המהלך היוצא לפועל בימים אלו כחלק מהתהליך שעוברת המועצה על מנת להפוך לירוקה, מפרידת פסולת ומקיימת יותר". ויזל מוסיף ומדגיש כי "זהו צעד חשוב בדרך להקמת מועצה ירוקה ואנו גאים להמשיך ולקדם את התהליך".

הגזם המקוצץ יינתן לוועדי היישובים המעוניינים בחיפוי של גזם בשטחים הציבוריים ביישוב שלהם, גנים, למוסדות חינוך ולתושבים שיוכלו להגיע ולקחת בעצמם את החומרים. המועצה מבקשת מכל המעוניינים בדבר לעשות שימוש בתוצרי המתחם לתאם את הגעתם מראש.


תגובות

תגובה אחת

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות