עליזה בלוך, יואב גלנט (צילומים: גיל כהן-מגן, אוהד צויגנברג)
עליזה בלוך, יואב גלנט (צילומים: גיל כהן-מגן, אוהד צויגנברג)

הפנייה של ראש העיר למשרד החינוך: החזירו את מורי הרווחה לבתי הספר

מערכת החינוך חזרה לשגרה מלאה, אך מאות מורי רווחה, 110 מהם מבית שמש, שתפקידם לסייע לתלמידים מתקשים, עדיין יושבים בבית. ראש העיר עליזה בלוך: "פגיעה קשה בתלמידים"

פורסם בתאריך: 4.6.20 07:46

בזמן שנדמה שמערכת החינוך בבית שמש (ובכלל) חזרה לשגרה מלאה, מתברר כי ישנם מאות מורים אשר עדיין לא הוחזרו לעבודתם. מדובר על מורי הרווחה החינוכית, אלה שתפקידם לסייע לילדים המתקשים – שדווקא בזמן הזה, כנראה יותר מתמיד, זקוקים ליותר סיוע מבדרך כלל.

בבית שמש ישנם 110 מורי רווחה חינוכית שעדיין יושבים בבית. ראש העיר עליזה בלוך לא נשארה אדישה למצוקה של מורי הרווחה, והיא קוראת למשרד החינוך להחזירם לבתי הספר לאלתר. "כל יום שהמורים הללו לא נמצאים בבתי הספר, זו פגיעה קשה בתלמידים", מסבירה בלוך.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


כאמור, תפקידם של מורי הרווחה החינוכית הוא לסייע לתלמידים מתקשים. הם מורים פרטניים שנחיצותם עלתה משמעותית לאחר תקופה ארוכה שבה לא התקיימו הלימודים בשל פגרת הקורונה. בשל הפגיעה הקשה בתלמידים ובמורים עצמם – יוצאת בלוך למאבק להחזרתם המיידית למוסדות החינוך.

"מורי הרווחה הם משענת לתלמידים רבים", מדגישה ראש העיר בלוך. "לא הגיוני שמורים התומכים בתלמידים הזקוקים לסיוע יושבים בביתם בתקופה מורכבת זו. פניתי בנושא למנכ"ל משרד החינוך. אי אפשר להפקיר את הילדים המתקשים. מערכת החינוך חזרה למסלול, מורי הרווחה – אותם אנשים שנותנים מענה אישי לילדים שקשה להם – הם קיבלו הנחיה לא לחזור לעבודה. המשמעות היא שאחרי תקופה כל כך ארוכה שבה הילדים ישבו בבית, אותם ילדים שצריכים יותר מכל את תשומת הלב, את העזרה ואת התמיכה חוזרים למערכת הגדולה בלי היחס האישי שהם זקוקים לו. במקביל משאירים מאות מורים בבית".

לסיכום אומרת בלוך: "אני לא מצליחה להבין איך אפשר להחזיר את כולם לכיתה בלי לתת מענה לילדים האלה. צריך להחזיר את מורי הרווחה מיידית, הם חלק אינטגרלי מהמערכת אי אפשר להשאיר אותם בבית".


תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות