פינת מחזור באחד מיישובי מטה יהודה (צילום: מועצת מטה יהודה)
פינת מחזור באחד מיישובי מטה יהודה (צילום: מועצת מטה יהודה)

מועצה ממחזרת: מענק כספי למטה יהודה בשל גידול בהיקפי המיחזור

המענק יינתן למועצה על עלייה בהיקפי המיחזור בשנת 2017, אך במטה יהודה מדגישים כי כמות הפסולת הממוחזרת עלתה גם בשנים 2019-2018, כך שצפוי להתקבל מענק נוסף מהמשרד להגנת הסביבה

פורסם בתאריך: 10.6.20 07:46

בשנת 2015 השיק המשרד להגנת הסביבה יוזמה חדשה שמטרתה עידוד המיחזור. כחלק מהיוזמה הכוללת, הבטיחו במשרד להגנת הסביבה לתגמל רשויות ומועצות מקומיות אשר יגדילו את היקפי המיחזור שלהם.

הפרויקט הזה נחל הצלחה, לפחות ביישובי מועצת מטה יהודה. בקרוב התבשרה המועצה האזורית כי היא תקבל את המענק הכספי שהובטח לאחר שבשנת 2017 נרשמה עלייה בהיקפי המיחזור בהשוואה לשנת 2016.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


"מדובר במהלך המעודד את הוצאת המדיניות לפועל לצד הגברת המיחזור ברשת המקומית בהובלת המשרד להגנת הסביבה", מציין אבי ברכה, מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה ומוסיף : "בזכות מאמצים אלו ניתן יהיה לממן פרויקטים סביבתיים נוספים וחשובים".

במועצת מטה יהודה מציינים כי המועצה צפויה לקבל מענקים נוספים על עלייה בהיקפי המיחזור גם בשנת 2018 (בהשוואה ל-2017) וגם בשנת 2019 (בהשוואה ל-2018).

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "בזכות ההירתמות של תושבי המועצה אנו מצליחים לשמור על השטחים הירוקים שלנו לשביעות רצון המועצה והמשרד להגנת הסביבה. אנו מודים לתושבים על שיתוף הפעולה ומקווים להמשיך אותה באמצעות הפסולת השונה לצד הגדלת כמויות המיחזור בשנה הקרובה״.

ממועצת מטה יהודה נמסר כי "במהלך כל השנה פועלים גורמי המועצה לפתח ולדאוג לנושא המיחזור במועצה, זאת בראשות מנכ"לית המועצה יעל אברמן טאובין, שמובילה את המאמצים להפיכת המועצה לירוקה לצד בני אלירז, הממונה על איכות הסביבה במועצה, ולוי עזיז מנהל מחלקת הקיימות ואיכות הסביבה".

יש לציין כי במטה יהודה פועלים רבות למען הפיכת המועצה האזורית לירוקה. רק באחרונה, כפי שפורסם ב"כל העיר בית שמש", הוחלט על הקמת מתחם ייעודי לטיפול בגזם, וזאת בשל עלייה בכמות הגזם ובעלויות הטיפול בו. בשיתוף עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה, איתרו במועצת מטה יהודה מגרש באזור התעשייה הרטוב שנמצא בבעלות המועצה, שהוכשר כאתר גזם. למתחם האמור הוצאו היתרים מתאימים, ובימים הקרובים יותקנו בו מערכת גידור, מערכת מים להפחתת אבק וצנרת לכיבוי אש. בקרוב יושלמו התשתיות הנדרשות והאתר צפוי להתחיל לעבוד בהיקפים מלאים עד סוף החודש. עובד מועצה יימצא שם במשך שעות היום ויקלוט את משאיות הגזם.

תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות