(התמונה באדיבות מועצת מטה יהודה)
(התמונה באדיבות מועצת מטה יהודה)

תמיד שם: הכירו את מחלקת הדת במועצה

במחלקת הדת של המועצה האזורית מטה יהודה מסכמים שנה ומסתכלים לעבר השנה הקרובה

פורסם בתאריך: 23.12.19 11:15

"שירותי הדת נוגעים בכל תחנה מכוננת בחייהם של תושבי מטה יהודה. בריתות, גיל מצווה, חתונות ועוד. המכשיר הסלולר שלי עובד בכל שעות היום. לפעמים נכנסת שיחה מאב מתרגש המספר על עולל חדש שנולד וכעבור עשר ד' שיחה אחרת של בת בוכייה המספרת על מות אביה. אחת החוזקות של המחלקה היא במתן מעטפת תומכת ברגעים הקשים בחיים בדגש על שכול ואובדן. עם היוודע אובדן מעניקה המחלקה מעטפת תמיכה נפשית ולוגיסטית מלאה ומלווה את המשפחה המתאבלת בכל שלב בהתמודדות", מספרים במחלקת הדת.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


איך מצליחים להתנדנד בנדנדת הרגשות הזו?

"זה לא פשוט. מטה יהודה זו משפחה וכל אירוע מצער שהמשפחה חווה גם אנחנו חווים ומצד שני, כל אירוע משמח אנחנו שמחים. יש רגעים שאנו נדרשים להתנתק מהרגשות ולהעניק שירותים למשפחה הכואבת והם מצפים מאיתנו לתת פתרונות, כתף וחיבוק וכך אנו עושים".

על אילו הישגים אתם גאים במיוחד?

"פעלנו להוציא לאור תוכניות עבודה מסודרות יחד עם מנהלת אגף חברה וקהילה. פעלנו לגיוס עובד נוסף במחלקה לטובת אחזקת המקוואות ותפעולן. שיפצנו למעלה מ 8 מקוואות שהפכו למקום רצוי ונגיש לכלל תושבות המועצה.

בנוסף, גייסנו חברה מקצועית לטיפול בכלל היבטי הקבורה, החל משעת הפטירה ועד להבאת הנפטר למנוחת עולמים, נרכש רכב למטרת שינוע אוהל אבלים לכל משפחה שתזדקק לכך. בתמיכתו של ראש המועצה, אנו נערכים לקלוט ולקנות אוהל אבלים שלישי לטובת הציבור. השנה קיבלנו חמישה תקנים לרבנים שיעניקו סיוע רב לתושבים, למחלקה ולמערך הרבנים הוותיקים. הצלחנו להשיג תקציב להקמת שלושה בתי כנסת ביישובים: צור הדסה אשר נמצא בשלבי עבודה, נחושה ונוה אילן הונחו אבני פינה לתחילת העבודות במהלך השנה הקרובה".

במחלקת הדת מסתכלים לעבר השנה הקרובה ואומרים: " עוד עבודה רבה לפנינו. בכל מקום שצריך להאיר עם הפנס הגדול מכולם, היהדות, אנחנו נהיה שם".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות