משלחת מבקרים במטה יהודה (התמונה באדיבות המועצה)

במועצה עושים כבוד לתאומה: מטה יהודה מודה לראש העיר היוצא של העיר וירצבורג

במסגרת קשרי ערים תאומות בין העיר וירצבורג ומטה יהודה, משלחת של מבקרים מהעיר הגרמנית הגיעה למועצה

פורסם בתאריך: 11.11.19 17:06

ביום ראשון, 27.10, הגיעה למשך שבוע, משלחת מבקרים מהעיר וירצבורג בגרמניה למועצה האזורית מטה יהודה, במסגרת קשרי ערים תאומות בין שתי הרשויות.

הביקור מתקיים על רקע סיום תפקידו של  לנדארט אברהארד נוס, לאחר 10 שנים בתפקיד ראש העיר וורצבורג. כאות הערכה לפועלו של מר נוס במסגרת הסכם שיתופי הפעולה בין הרשויות ננטעה שדרת עצים בחווה החקלאית החדשה בצרעה שתיקרא 'שדרת וורצבורג' והיא נחנכה במהלך הביקור באירוע מרגש.

"העיר וירצבורג היא העיר התאומה של מטה יהודה" מסביר סגן ראש המועצה, בני אלירז המחזיק את תיק קשרי החוץ במועצה. "המשלחת ביקרה במשך שבוע במועצה וכללה שבעה עשר בעלי תפקידי מפתח בעיר". המפגש, כך מספר אלירז, יצר הזדמנויות לשיתופי פעולה מעבר לים –  "אנט מצויים בקשר עם העיר התאומה שלנו מגרמניה מזה עשרים ושתיים שנה  וזה בהחלט דבר המעיד על קשר עמוק בין הרשויות".

במהלך השבוע סיירו חברי המשלחת בכל רחבי המועצה והתרשמו מהאווירה הכפרית המיוחדת המאפיינת את האזור. "סיירנו עם חברי המשלחת בחוות בר, החווה החקלאית בצרעה, שתלנו עצים והקמנו ביחד את שדרת וירצבורג," סיפר סגן ראש המועצה ומוסיף: "שתילת שדרת העצים מסמלת את השורשיות בינינו ואת צמיחתו של שיתוף הפעולה בין שתי הרשויות שמתחיל כזרע באדמה וצומח לעץ איתן".

לצד התרשמותם ממפעל החקלאות, נהנו חברי המשלחת מביקור ביקבים הייחודים בשטחי מטה יהודה וכמובן, מחיי התרבות המגוונים בשטחה. עוד התרשמו חברי המשלחת מהעשייה בתחום החינוך ובמיוחד מבית הספר 'נווה שלום, במסגרתו לומדים בשיתוף ערבים ויהודים. "רצינו להראות לחברי המשלחת את הייחודיות של מטה יהודה המשלבת בין כלל האוכלוסיות בחברה ולכן לקחנו אותם להתרשם מדו הקיום הנפלא המתרחש מידי יום ברחבי המועצה" תיאר בני.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "למעלה משני עשורים שאנו מקבלים חיבוק אוהב מחברינו בעיר וירצבורג. שיתוף הפעולה מתחזק עם השנים ואני סבור ובטוח שהוא ימשיך ויתחזק גם עם ראש העיר הבא. אני רוצה להודות למר הברהרד, ראש העיר היוצא על עבודה משותפת ואני מאחל לו בהצלחה בתפקידו הבא".

ראש העיר וירצבורג, מר הברהרד נוס אמר: "התרגשתי מאוד מקבלת הפנים במועצה והתוכנית לאורך כל השבוע הייתה מרגשת ומרתקת. בכל פעם יש רשימה ארוכה של חברים שרוצים להצטרף למשלחת לאחר ששמעו על ביקורנו בארץ הנפלאה שלכם ומבקשים שנשלח משלחות נוספות בהם ישולבו עוד אנשים וגם משפחות. אני מודה לניב ויזל על שיתוף הפעולה שעוד התחיל מאבא שלו מאיר ויזל ואני בטוח גם שמי שיבחר אחרי ימשיך בדרכי".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות