משאית שמחה בבית שמש, זיקוקים (צילומים: Ondrejk-מתוך ויקיפדיה, א.נ)
משאית שמחה בבית שמש, זיקוקים (צילומים: Ondrejk-מתוך ויקיפדיה, א.נ)

חגיגות העצמאות בבית שמש: רכבי שמחה יסתובבו בשכונות, מופעי הזיקוקים בוטלו

לאור משבר הקורונה, החליטה עיריית בית שמש לחגוג את יום העצמאות ה-72 לישראל באופן מצומצם - תקליטנים, מרביתם תושבי בית שמש, יסתובבו ברחובות העיר

פורסם בתאריך: 28.4.20 18:51

בצל משבר הקורונה והסגר שהוטל על שכונות מסויממות בעיר – בעיריית בית שמש החליטו לציין את יום העצמאות ה-72 לישראל עם חגיגות מצומצמות יותר ושונות מהרגיל.

במקום במות ראוותניות ומופעים זיקוקים יקרים – משאיות שמחה עם תקליטנים, מרביתם תושבי בית שמש, שיסתובבו ברחובות בית שמש וגבעת שרת. כמו בעיריות רבות אחרות בישראל, גם בבית שמש החליטו לוותר השנה על מופעי הזיקוקים.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


יש לציין כי מרבית תושבי בית שמש סבורים כי השנה, לאור משבר הקורונה, רצוי היה שלא לחגוג בכלל את יום העצמאות. מתוצאות משאל "כל העיר בית שמש", שבו הוצגה השאלה "האם צריך השנה לחגוג את ערב יום העצמאות עם מופעים וזיקוקים?" – 80 אחוזים מהמשיבים ענו כי "זה לא הזמן לחגיגות ראוותניות", לעומת 20 אחוזים מהעונים במשאל שהשיבו: "ברור, במיוחד עכשיו צריך לשמוח".

סגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית (ליכוד), מחזיק תיק התרבות במועצת העירייה, מוסר כי "הכל כבר היה סגור. היינו צריכים לבחור בין אמנים מהשורה הראשונה שהוצעו לנו. החלטנו גם בדיוק היכן אנחנו אמורים להדליק את הזיקוקים. תכננו לעשות מה שאנחנו עושים בכל חג, רק טיפה שונה. אבל רגע לפני שיצאנו לדרך, ביטלנו. החג הזה לא דומה לחג הקודם".

שטרית מוסיף ומסביר כי "האמנים שהיינו מביאים היו, במקרה הטוב, מגיעים לאלפיים בתים. וכך משאירים את רוב העיר הותיקה ללא שום חגיגה עירונית. והזיקוקים? אותם היו יכולים לראות רק חלק מתושבי השכונות הוותיקות. לכך יש להוסיף את העובדה שכל ענף האירועים, בבית שמש ובכלל, סובל בימים אלו מתקופה נוראית. אין מסיבות, אין שמחות, אין עבודה".

סגן ומ"מ משה שטרית (צילום: מתוך הפייסבוק של משה שטרית)

סגן ומ"מ משה שטרית (צילום: מתוך הפייסבוק של משה שטרית)

החגיגות בבית שמש יהיו מבוססות השנה על ספקי תוכן מקומיים. שטרית מציין כי "אי אפשר להתעלם מזה שיש פה הזדמנות לעזור לאנשים הללו, וגם אי אפשר להוציא כל כך הרבה כסף מתקציב משלם המיסים על זמר שבמקרה הטוב יופיע ב4 רחובות, בזמן שאנשים יושבים בבית ולא יודעים איך לסגור את החודש. חוץ מזה, מה עם השכונות שלא היינו מגיעים אליהם? לא מגיע להם לשמוח בערב העצמאות? הפעם צריך לעשות את זה שונה. אז הלכנו השנה על קונספט אחר לגמרי. בתיאום עם ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, אנחנו הולכים להביא את מסיבת החג לכמעט כל בית בעיר הותיקה".

אז מה בתוכנית האמנותית? לדברי שטרית, "בערב יום העצמאות אנחנו מתכוונים להוציא 11 תקליטנים על 11 רכבי שמחה, שכל אחד מהם יופיע ב-8 מקומות שונים על גבי רכבים מקושטים ומעוצבים ואיתם שחקנים, מופעים וכל מיני הפתעות לתושבים. בלי זיקוקים יקרים אותם יראו מעט ובלי אמנים שממשיכים לגבות מחירים בשמיים כאילו הכל כרגיל".

שטרית מוסיף ואומר: "נתלבש באופן חגיגי ונוציא שיירות אותם יוכלו לראות כל תושבי בית שמש וגבעת שרת. המסלולים יהיו קצרים כך שהמסיבות יוכלו להימשך זמן רב יחסית בכל נקודת עצירה. השתדלנו לשכור כמה שיותר ספקים מתושבי בית שמש לטובת האירועים הללו, כך גם נוכל לעשות שמח וגם לעזור לתושבים שלנו. חג עצמאות שמח בית שמש".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות