הדמיה (צילום: בר לוי דיין אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיה (צילום: בר לוי דיין אדריכלים ומתכנני ערים)

נדל"ן: הותמ"ל אישרה תכנית להתחדשות עירונית בבית שמש

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור אישרה תכנית להתחדשות עירונית בבית שמש. התכנית כוללת 1,053 יחידות דיור כשמתוכן 100 יוקצו עבור דיור ציבורי; 5,200 מ"ר עבור שטחי ציבור ו-1,400 עבור שטחי תעסוקה ומסחר

פורסם בתאריך: 5.2.20 16:20

הוועדה הארצית לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה לאשר היום (5.2.20) תכנית התחדשות עירונית במתחם רמת לח"י בעיר בית שמש.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


התכנית מתפרשת על שטח של 40 דונם וממוקמת בצפון-מערב בית שמש, בחלקה הוותיק של העיר. התכנית כוללת 1,053 יחידות דיור שיוקמו ב-10 מבנים חדשים בגובה של 10 עד 25 קומות. מבני המגורים החדשים יוקמו במקום 8 מבני רכבת טוריים במצב פיזי ובמצב תחזוקתי ירוד ובהם 176 יחידות דיור. מתוכן 100 דירות של הדיור הציבורי בניהול חברת "עמידר".

תמהיל הדירות מגוון והוא כולל גם דירות קטנות בגודל של עד 80 מ"ר על מנת לתת מענה לאוכלוסיות שונות. דיור של הדיור הציבורי יוחלפו בדירות חדשות ולרווחת הדיירים הקיימים. מלבד יחידות הדיור, התכנית כוללת 5,200 מ"ר שיוקצו עבור שטחי ציבור לצורך הקמת בית ספר יסודי, גני ילדים, מעונות ולצרכים קהילתיים ותרבותיים שחלקם ישתלבו במיני המגורים. עוד כולל הפרויקט כ-1,400 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר.

במהלך עבודת התכנון נערכו מספר כנסים לשיתוף הציבור ונערך סקר חברתי ללימוד מאפייני האוכלוסייה במתחם. תכנון המתחם נערך תוך התייחסות להשתלבות המתחם במרקם הבינוי בשכונה, בראייה הצופה פני עתיד בשילוב תכניות התחדשות נוספות המקודמות במרחב, זאת בין היתר על ידי על שיפור הנגישות להולכי רגל ושיפור רשת הרחובות במתחם.

 סגן הממונה על התקציבים ויו"ר הותמ"ל אריאל יוצר, ציין כי "הוועדה אישרה היום תכנית נוספת להתחדשות עירונית שקודמה תוך שיתוף הדיירים והרשות המקומית, והכל בזמן שיא של 8 חודשים. תכנית זו מהווה בשורה של ממש עבור העיר בית שמש ואני בטוח שתכנית זו יחד עם תכניות נוספות המקודמות בעיר יביאו לתנופת פיתוח משמעותית בעיר".

התכנית קודמה על ידי יזם פרטי, "החברה להתחדשות עירונית" ובשיתוף עם עיריית בית שמש.

תגובות

תגובה אחת
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    עכשיו תחכו שתצא לפועל.. עוד 20 שנה כמו בביאליק..

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות