(צילום: עיריית בית שמש)
(צילום: עיריית בית שמש)

תקציב עיריית בית שמש 2020: התקציב יעמוד על 611 מיליון ש"ח

במסגרת התקציב יינתנו תוספות משמעותיות לרווחת תושבי העיר, לרבות שיפור הניקיון ופני העיר, שיפור התשתיות העירוניות, חיזוק החינוך וחיזוק הפיתוח הכלכלי

פורסם בתאריך: 30.1.20 08:13

מועצת העיר אישרה אמש, יום רביעי, פה אחד את תקציב עיריית בית שמש לשנת 2020. הצעת התקציב מסתכמת לסך של 611 מיליון ש"ח, גידול של 54 מיליון בהשוואה לתקציב 2019. באמצעותם תמשיך העירייה להעצים את השירותים הניתנים לתושבי בית שמש בכל תחומי החיים, בדגש על תחומי הניקיון, התשתיות, החינוך, הרווחה והתחבורה ושיפור איכות החיים של תושבי העיר.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


מדובר בבשורה לכלל התושבים, מכל המגזרים, שכן התקציב צפוי לעבור למרות שאין ממשלה מזה כשנה וקיימת אי וודאות רבה בקשר לתקציבי ממשלה שהרשויות המקומיות נסמכות עליהן באופן שוטף. בו בזמן קיימת מגמה בערים רבות ברחבי הארץ של קיצוצים כתוצאה בתקציבי מדינה שלא מועברים ברשויות.

למרות כל זאת, עיריית בית שמש העבירה תקציב אחראי אשר מהווה בשורה לתושבים ואשר צפוי להגדיל את שיפור השירות ושיפור נראות העיר למען התושבים והעלאת איכות חייהם בעיר.

בשנת 2020 עיריית בית שמש בחרה להשקיע ביעדי הליבה: שיפור תשתיות עירוניות שהתיישנו, שיפור השירות לתושב בכלל ההיבטים, מצוינות אירגונית, פיתוח כלכלי, חוסן פיננסי והתייעלות, שיפור ניקיון ונראות פני העיר, טכנולוגיה ודיגיטציה.

בעירייה מסבירים כי בהצעת תקציב 2020: סך ההכנסות מכלל האגפים הוא 598 מלש"ח. סך ההוצאות הן 612 מיליון ₪.
ההכנסות מורכבות מהכנסות משוערות ממשרד הפנים ע"ס 71 מלש"ח וארנונה שגדלה מ-185 מלש"ח ל-205 מלש"ח. הגידול בארנונה נובע משיעור העדכון השנתי האוטומטי, הגדלת בסיס השומה על ידי ביצוע מדידות ואכלוס יחידות דיור חדשות והגדלת הארנונה העסקית ממפעלים חדשים. במקביל צפי הנחות בארנונה עומד על 48 מלש"ח לשנת 2020.

בעירייה מדגישים כי "בשנת הכספים 2020 אנחנו נדרשים מצד אחד לאחריות תקציבית גדולה על מנת לשמור את מסגרת התקציב ומצד שני לבחור בקפידה את המקומות בהם אנחנו משקיעים את התקציב הקיים".

ראש העיר עליזה בלוך: "שנת התקציב הנוכחית מהווה בשורה לתושבי העיר, יחד עם שותפיי להנהלת העיר, מכל סיעות הבית, העברנו תקציב מצוין אשר במרכזו שיפור הניקיון ופני העיר, שיפור התשתיות העירוניות, חיזוק החינוך וחיזוק הפיתוח הכלכלי.

"שנת התקציב נפתחת בשנת בחירות פעם שלישית רצופה, בזמן של ממשלת מעבר בה לא מועברים תקציבים לרשויות המקומיות ובזמן שערים אחרות נאלצות לסגור ברזים, אנחנו מנהלים תקציב אחראי ועושים כל מאמץ לשפר את השירות לתושבים בתקציב הניתן.

"בשנה החולפת השקענו מאמצים רבים בפיתוח ושיווק שטחי תעשייה ומסחר בעיר ובאזורי התעשייה אולם את ההשפעה של פעולות אלו על תקציב העירייה נתחיל לראות בעוד מספר שנים.
יחד עם המאמצים לפיתוח מקורות הכנסה עצמיים השקעתי מאמצים רבים להגדלת ההכנסה ממקורות ממשלתיים גם במיקוד מאמץ להגדלת מספר הקולות הקוראים אליהם אנחנו ניגשים וזוכים וגם בעבודה יסודית מול משרדי הממשלה להגדלת התקציבים הממשלתיים.

"נוסף על העבודה השוטפת בחודשים האחרונים אני מקדמת בכל כוחי, בשיתוף עם משרד הפנים, החלטת ממשלה גדולה לטובת העיר שתביא בעז"ה שיפור משמעותי בתחומי החיים השונים.
בסיס ההכנסות ובסיס ההוצאות יגדלו בשנה הקרובה. לפיכך, העירייה משקיעה משאבים גדולים יותר ע"מ להעלות את רמת השירות לתושבי העיר ובמקביל אני עושה מאמצים להגדיל את ההכנסות ממשרדי ממשלה וממקורות עצמיים.

"במסגרת הטמעת תפיסות ארגוניות וניהוליות חדשות, העירייה תפעיל מודל של ניהול אזורי ברחבי העיר, תטמיע חינוך לאחריות במערכת החינוך ותנתב כוחות ארגוניים לטובת פיתוח מנועי צמיחה עירוניים שיאפשרו לעיר בית שמש בטווח הארוך להיות עיר איתנה ועצמאית.
אני מודה לתושבים על האמון ועל השותפות. אני מודה לחברי המועצה על העבודה המשותפת והמסורה בשביל ולמען תושבי העיר כולה".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות