אזור בבית שמש (צילום: s.t)
בית שמש (צילום: s.t)

הצלחת הדיור להשכרה ארוכת טווח מגיעה לבית שמש: שני פרויקטים כבר יצאו למכרז

דירה להשכיר מקדמת דיור מפוקח להשכרה ארוכת טווח לתושבי העיר בית שמש: החברה פרסמה מכרזים ליזמים עבור שני מתחמי מגורים בעיר שיכללו למעלה מ-380 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח, במחירים מפוקחים ומופחתים

פורסם בתאריך: 16.1.20 10:38

דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, הפועלת תחת מטה הדיור הממשלתי, מקדמת דיור מפוקח להשכרה ארוכת טווח לתושבי העיר בית שמש. בתיאום עם ראש העיר עליזה בלוך, ובהתאם להנחיית שר האוצר וראש מטה הדיור, תפרסם החברה בזמן הקרוב, מכרז ליזמים לקבלת הצעות לרכישת קרקע להקמת שני מתחמי מגורים בבית שמש, שיכללו יחדיו למעלה מ-380 יחידות דיור, לצורך השכרה ארוכת טווח (20 שנה).

המכרזים של דירה להשכיר יהיו לשני מתחמים: מתחם נופי בית שמש-מתחם השוטרים (250 יח״ד) ומתחם שכונת המשקפיים (132 יח״ד).

הפרויקטים ינוהלו על ידי "דירה להשכיר", המכתיבה את מפרט הבנייה, מפרט התחזוקה ונוסח הסכם השכירות. החברות שיזכו, יחויבו לתפעל ולתחזק את הפרויקטים, למשך תקופה של כ-20 שנים (תקופת השכירות), באמצעות חברת אחזקה ובהתאם למפרט תחזוקה מוגדר. היזמים יתבקשו להתייחס גם לפיתוח קהילתי מלא לשכונת המגורים, כך שלצד הקמת בנייני המגורים, ייבנו גם תשתיות משלימות. בתום התקופה יהיו היזמים שיזכו, רשאים למכור את הדירות בשוק החופשי.

יצוין כי בכל פרויקט מיועדות רבע מהדירות לבעלי אישור זכאות במסלול מחיר למשתכן (חסרי דירה) אשר ייהנו מהנחה של 20% ממחיר השוק. בדירות שאינן בשכר דירה מופחת שכר הדירה הוא קבוע.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


המתחמים המתוכננים: מתחם נופי בית שמש (מתחם השוטרים) – מתחם מגורים להשכרה ארוכת טווח הכולל 250 יח"ד.
הפרויקט ממוקם בחלקה הצפוני מערבי של העיר בית שמש, בשכונה ותיקה הנמצאת בתנופת פיתוח, בסמוך לקניון שער העיר בית שמש ואזורי מסחר ובילוי. הפרויקט ישלב בניינים בני 3, 9 ו-22 קומות.

מתחם שכונת המשקפיים: מתחם מגורים להשכרה ארוכת טווח הכולל 132 יח"ד. הפרויקט ממוקם בצידה הדרומי והמזרחי של העיר בית שמש, בשכונה חדשה ומתפתחת. הפרויקט יכלול בניינים בני 6 קומות

מנכ״ל דירה להשכיר יאיר טל אומר שהפרויקטים של דירה להשכיר מהווים בשורה חיובית ביותר לתושבי בית שמש. ״מדובר במגורים בשכירות מפוקחת ארוכת טווח ואיכותית, אשר מאפשרים ליהנות מכל היתרונות של דירה בבעלות – איכות, יציבות, ודאות ובטחון – ללא הצורך להיות בעלים של דירה. זהו פתרון אידיאלי אשר נפוץ ומקובל בכל העולם המערבי, ותושבי בית שמש יוכלו ליהנות ממנו כבר בזמן הקרוב״, אומר טל.

ראש העיר עליזה בלוך אומרת: "הצעירים הם העתיד שלנו. היכולת לגור בדירה שכורה בעלות נמוכה לטווח הארוך היא עוד כלי מבחינתנו לעודד צעירים להישאר בעיר. הבחירה שלנו לבנות פרויקט דירות להשכרה ארוכת טווח בכניסה לעיר, בקרבת הרכבת ובאזורי הבילוי מטרתה לאפשר איכות חיים גבוהה לצעירים בכדי לבנות את ביתם כאן בבית שמש. אין לי ספק שפרויקט "דירה להשכיר" יוזיל משמעותית את עלויות השכירות של הדירות ברחבי העיר. אני מודה למנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל על שיתוף הפעולה".

דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, המנוהלת על ידי יאיר טל, הנה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל שהחלה בפעילותה בשלהי שנת 2014, לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, המובל על ידי משרד האוצר בממשלת ישראל. החברה מהווה זרוע הביצוע של הממשלה לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור. החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות, זאת, בין היתר, באמצעות תכנון שכונות מגורים חדשות, שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, ההקמה וההפעלה של הפרויקטים אותם היא יוזמת. במסגרת זו פועלת החברה גם לפיתוח שוק מוסדי להשכרה לטווח ארוך ועידוד השקעה של קרנות נדל"ן (REIT) בפרויקטים להשכרה ארוכת טווח.

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות