המכינה הקדם הצבאית בבית שמש (צילום: דוברות עיריית בית שמש)
ראש העיר עליזה בלוך במכינה הקדם הצבאית ידידה בבית שמש (צילום: דוברות עיריית בית שמש)

לראשונה בבית שמש: המכינה הקדם צבאית ידידיה יוצאת לדרך

ראש העיר בית שמש ד״ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך וסגנית ראש העיר רינה הולנדר הגיעו הבוקר, ראשון, לחנוך את פתיחת המכינה הקדם צבאית הראשונה בעיר

פורסם בתאריך: 3.11.19 13:02

ראש העיר בית שמש ד״ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך וסגנית ראש העיר, רינה הולנדר הגיעו הבוקר, ראשון (3.11) לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה בעיר, מכינת ידידיה, ונפגשו עם כ-50 תלמידי המכינה בגילאי 19-20.

מדובר במכינה קדם צבאית מוכרת ומתוקצבת ע"י משרד החינוך והביטחון המיועדת לתלמידים בוגרי תיכונים ומקיפים דתיים מכל הארץ. במהלך לימודיהם במכנה, רוכשים התלמידים כלים ערכיים ומעשיים גם יחד והופכים לשותפים פעילים ויוזמים בחברה הישראלית, ולמחוללי עשייה ונתינה במעגלים השונים – האישי, הקהילתי והלאומי. זאת כחלק מלמידה משמעותית לפני הגיוס.

ד״ר בלוך: ״אני נרגשת וגאה לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה כאן בבית שמש ולקבל את 50 התלמידים של המחזור הראשון של המכינה בהערכה רבה ובכבוד. מדובר בשנה מאוד חשובה לעיצוב האישיות, עולם הערכים והזהות. מכינת ידידיה – שמשמעותה ידידות עם הקב"ה היא ההבנה שאנחנו שותפים אמיתיים בתיקון עולם. המטרה מבחינתנו היא לעודד צעירים להיות בבית שמש. החלטנו למקם את המכינה בעיר הותיקה כדי לעודד מגוון רחב של אוכלוסיות לחיות ביחד ולאפשר לצעירים לגור בשכונה ואח״כ לראות את עתידם בעיר״.

ראש המכינה, הרב שמואל נתנזון: ״אחרי שמונה שנים בהם המכינה שכנה בגוש עציון, אנו שמחים היום לקבוע את מקומנו בעיר בית שמש. תלמידי המכינה מתחנכים להיות פעילים ותורמים בחברה הישראלית ואנו מרגישים שהחיבור עם המגוון החברתי המדהים של העיר, בונה בהם קומה כלל ישראלית. זה המקום להגיד תודה גדולה מעומק הלב לראש העיר ד"ר עליזה בלוך, על השותפות הדחיפה והסיוע שהמהלך אכן יקרה, ובתקווה לעוד הרבה עשייה ברוכה ומשותפת למען העיר״.

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות