מתחם ביאליק בבית שמש (צילום: נתיב פיתוח)
מתחם ביאליק בבית שמש (צילום: נתיב פיתוח)

הוועדה המחוזית: אושרה התוכנית להקמת מלון ומוזיאון בבית שמש

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים החליטה לאשר את התוכנית להקמת שטחי תעסוקה ומסחר חדשים - בהם ייבנו מלון חדש עם 200 חדרים ומוזיאון "המעברות"

פורסם בתאריך: 22.4.21 07:32

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, בראשות עו"ד עמיר שקד, החליטה לאשר את התוכניות להקמת שטחי תעסוקה ומסחר שטחים פתוחים, מלון חדש, וגם – מוזיאון בעיר בית שמש.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


לפי התוכנית שאושרה, כ-12,000 מ"ר יוקצו לשטחי תעסוקה, כ-10,000 מ"ר לשטחי מסחר, כמו כן, התוכנית מקצה שטח לטובת הקמת שטחי מסחר, ו-12,000 מ"ר למבני ציבור, וכן הקמת מלון בן 200 חדרים, והמוזיאון החדש "המעברות", לבקשת העירייה.

בוועדה המחוזית מדגישים כי "התוכנית ממשיכה את רצף הבינוי של המתחמים הוותיקים בעיר המיועדים להתחדשות עירונית בתוכנית המתאר המקודמת לעיר בית שמש".

בהחלטתה הדגישה הוועדה את חשיבות רציפות השטחים הפתוחים, פיתוחם והנגשתם לתושבי השכונות הקיימות ולתושבים העתידיים, וכן את שילוב הבינוי החדש בקיים, ואת הצורך ביצירת מתחמים מעורבי שימושים ושירותים לטובת התושבים.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי מציינת כי "התוכנית תואמת את תוכנית המתאר החדשה המקודמת בעיר בית שמש. התוכנית מייצגת את תפיסת התכנון לעיר לפיה יש לחזק את השירותים החברתיים, תרבותיים והציבוריים בעיר".


שירה תלמי בבאי (צילום: אלידור חדד)

שירה תלמי בבאי (צילום: אלידור חדד)


"התוכנית כוללת מוזיאון, מלונאות, תעסוקה ודיור מוגן שייבנו לאורך פארק עירוני מרווח", מוסיפה תלמי באבאי, "יתרמו לחיזוק מערב העיר ולקשר התיירותי תרבותי עם תל בית שמש".

יצוין כי התוכנית הינה ביוזמת רשות קרקעי ישראל ונערכה על ידי אריה קוץ.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת7"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר"[email protected]


 

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות