ח"כ קטי שטרית ומסמך הוויתור על תוספת השכר (צילום: מתוך דף הפייסבוק של קטי שטרית)
ח"כ קטי שטרית ומסמך הוויתור על תוספת השכר (צילום: מתוך דף הפייסבוק של קטי שטרית)

נכנסה תחת האלונקה: קטי שטרית ויתרה על תוספת השכר שניתנת לחברי הכנסת

חברת הכנסת מבית שמש חתמה השבוע על ויתור של 1,255 שקלים ברוטו בכל חודש - תוספת השכר שניתנה לחברי הכנסת בינואר השנה. שטרית מסבירה: "רבים מהאזרחים קורסים תחת העומס הכלכלי"

פורסם בתאריך: 23.4.20 19:19

חברת הכנסת קטי שטרית, תושבת בית שמש, הצטרפה השבוע למיעוט חברי הכנסת שחתמו על ויתור תוספת השכר שניתנה לחברי הכנסת החל מחודש ינואר השנה. משמעות החתימה של שטרית – ויתור על למעלה מ-10,000 שקלים ברוטו בשכרה עד סוף השנה.

"השבוע חתמתי ויתור על תוספת השכר שניתנת לחברי הכנסת", התגאתה שטרית בפוסט שהעלתה בדף הפייסבוק שלה. "בזמן שרבים מאזרחי המדינה נאלצים לצאת לחל"ת בגלל הקורונה וקורסים תחת העומס הכלכלי, אין סיבה שנבחרי הציבור שנחשפים לקשיים השונים לא ייכנסו תחת האלונקה".


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


כזכור, כפי שפורסם לא אחת בחודשים האחרונים, עדכון השכר השנתי של חברי הכנסת עלה לכותרת בשנה וחצי האחרונות בשל העובדה שבכנסת לא התקיימה פעילות פרלמנטרית אמיתית לפחות מאז אפריל 2019 (מועד הבחירות הראשונות לכנסת), ויש שיגידו עוד קודם לכן – משלהי 2018 – אז הוחלט על קיומן של בחירות אפריל 19.

יש לציין כי הוועדה הציבורית המפקחת על שכר חברי הכנסת המליצה בשנה שעברה שלא להגדיל את שכרם של נבחרי הציבור, אולם ועדת הכנסת התעלמה מההמלצה. בשל ביקורת ציבורית רחבה שקמה, הוכנס בוועדת הכנסת סעיף המאפשר לחברי הכנסת לוותר על תוספת השכר או לתרום אותה למטרות הנראות להם.
אולם, בשנה שעברה רק מעטים מבין חברי הכנסת חתמו על הוויתור. גם השנה, בינואר האחרון, עודכן שכרם של חברי הכנסת, אשר קיבלו תוספת שכר של 1,255 שקלים ברוטו בכל חודש, וזאת למרות שמאז אפריל 2019 מליאת הכנסת לא היתה פעילה.

ח"כ שטרית, יש לציין, היא אחת מ-20 חברי כנסת אשר הסכימו לוותר על תוספת השכר שהוענקה להם.

תגיות:

תגובות

תגובה אחת

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות