כיתה ריקה (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)
כיתה בימי הקורונה (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)

חזרה בצל הקורונה: תלמידי החינוך התורני בבית שמש חזרו ללימודים

"החזרה לפי מתווה קפסולות, ולפי כללי ההיגיינה הנדרשים", מספר ל"כל העיר בית שמש" יצחק אלמליח, חבר המועצה בעירייה מסיעת ש"ס

פורסם בתאריך: 21.8.20 08:01

פתיחת השנה במוסדות החינוך התורניים בבית שמש בצל הקורונה: אתמול, חמישי, ראש חודש אלול – נפתחה שנת הלימודים במוסדות החינוך התורניים בבית שמש, ואלפי תלמידים מהמגזר החרדי בעיר התחילו את שנת הלימודים תשפ"א – כשבוע וחצי לפני פתיחת שנת הלימודים הכללית ב-1 לספטמבר.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון


יצחק אלמליח, חבר המועצה בעירייה מסיעת ש"ס, מספר בשיחה עם "כל העיר בית שמש" על ההיערכות והחזרה ללימודים במוסדות החינוך התורניים בעיר: " גני הילדים, ושכבות א' עד ח' חזרו אתמול, חמישי, למוסדות הלימודים. החזרה לפי מתווה קפסולות של עד 18 ילדים ולפי כללי ההיגיינה הנדרשים שכוללים שימוש באלכוג'ל, שמירה על מרחק ושימוש במסכות לתלמידים הבוגרים. כמובן שלפי המתווה שפורסם מכיתות ה' ומעלה יהיו ימים של למידה מרחוק אבל לא דרך זום, אלא דרך טלפונים סלולריים שבהם מותקנות מערכות שמיועדות ללמידה מרחוק וקבוצתית בו זמנית".


חבר המועצה יצחק אלמליח (צילום: פרטי)

חבר המועצה יצחק אלמליח (צילום: פרטי)


"אני אחראי על מוסדות ש"ס בעיר שנקראים מעיין החינוך התורני, ויש לי גישה כמעט לכל המוסדות של הסיעה. ובחינוך התורני עומדים בכל הקריטריונים של משרד החינוך", מוסיף אלמליח. "כל מי שמקבל תקציב כפוף להוראות מתווה משרד החינוך, ואנחנו עובדים מול פיקוח מאוד קפדני של משרדי הבריאות והחינוך, וגם הוקם צוות פדגוגי במיוחד לחינוך התורני".

אלמליח מציין כי אחד השינויים הגדולים גם בחינוך התורני הינו קיצוץ בשעות הלימוד. "יש שינוי בחומר הלמידה והורידו מקצועות. ההספקים לא תואמים, ומה שהיה בתכנון נעשה אחרת – היום מדובר על 5-4 יומיות של לימוד במקום 9 שעות, ושבהן משלבים גם לימודי תורה ומקצועות ליב"ה".

אלמליח מתייחס גם לחששות ההורים לשלוח את ילדיהם למערכת החינוך בצל התחלואה הגבוהה: "יש הורים שחוששים מאוד, אבל בינתיים לא קיבלתי פניות. הפעלנו את המסגרות בקפסולות בחודשי יוני-יולי לאחר הגל הראשון, וזה השרה ביטחון על ההורים. בנוסף, לא נכנסים אנשים חיצוניים למוסדות החינוך, להורים אין גישה, ויש שעות הפסקה שונות על מנת לשמור מרחק וכו'. צריך לשלוח את הילדים ללימודים על מנת להניע את המשק. אני מבין את עמדת ההורים שמפחדים על בריאות ילדיהם – אבל הקורונה לא עומדת לחלוף, ולכן צריך להתרגל לחיות לצידה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות