כיתה ריקה, יגאל חדד (צילומים: אילן אסייג, אלבום פרטי)  
כיתה ריקה, יגאל חדד (צילומים: אילן אסייג, אלבום פרטי)  

היערכות לפתיחת השנה במגזר החרדי: "אופן הלמידה יהיה דרך הטלפונים הכשרים שיחולקו לתלמידים"

"הרב או המורה יקליטו את עצמם והתלמידים ילמדו את השיעור דרך ההקלטה" - חבר מועצת העירייה יגאל חדד (ש"ס) מספר בשיחה עם "כל העיר בית שמש" על ההיערכות לפתיחת השנה במוסדות החינוך החרדיים בעיר

פורסם בתאריך: 5.8.20 07:52

כבעוד פחות מחודש, 1.9, תיפתח שנת הלימודים גם במוסדות החינוך החרדיים בעיר בצל משבר הקורונה. חבר מועצת העירייה יגאל חדד (ש"ס) מספר בשיחה עם "כל העיר בית שמש" על ההיערכות לפתיחת השנה – "לאחרונה נכחתי בכנס מנהלים של מוסדות החינוך וכל הבעיות, הדילמות, הבקשות וכו' עלו בישיבה. נכון לימים אלה מכינים את השנה לכל זרמי החינוך וגם לחינוך החרדי. ובגלל שהשנה היא לא כמו כל שנה רגילה, כרגע מסתמן שאופן הלמידה יהיה דרך הטלפונים הכשרים שיחולקו לתלמידים, והרב או המורה יקליטו את עצמם והתלמידים ילמדו את השיעור דרך ההקלטה".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון


כידוע, מערך החינוך בשנת הלימודים הקרובה צפוי לפעול באופן שישלב למידה פיזית בכיתות ולמידה מרחוק. אך, ההחלטה על מתווה מסודר לשנת הלימודים הבאה תתקבל ככל הנראה לקראת סוף החודש על ידי משרד החינוך וגורמי הממשלה. "אנחנו מקווים מאוד שהלימודים יהיו כמה שיותר שגרתיים", מוסיף ואומר חדד. "אבל בגלל שאין מתווה מסודר כרגע של משרד החינוך לאופן הלמידה אי אפשר לדעת מה יהיה בוודאות וזה נוגע לחינוך החרדי. וככל הנראה שהלמידה לא תהיה דרך זום גם בחינוך של הבנות, אלא דרך טלפונים כשרים. בנוסף, אנחנו נערכנו גם מבחינת ההסברה, שמירת על ההנחיות וסטריליות כך שהיום כולם מודעים לשמירה על מנת למנוע הידבקויות".

חדד מתייחס בדבריו גם למוסדות החדשים שצפויים להשתדרג השנה ולעבור ללמידה במבנה מסודר ולבעיית התקציבים למוסדות החינוך בעיר. "אני טיפלתי בכמה מקרים על מנת שמוסדות הלימוד יעברו מקרוון למבנה מסודר בשנה הקרובה. למשל, בית הספר החרדי אור יעל יעבור מקרוון למבנה מסודר. לגבי התקציבים, הבעיה בבית שמש שכל המוסדות לא משנה מאיזה זרם זקוקים לתקציב, וחסרות כיתות בכל הזרמים. אין תקציב שניתן לזרם אחד והשני לא מקבל – מעניקים תקציב לפי מה שמגיע, וכולם כולל כולם צריכים ללמוד במבנה נורמלי עם מספיק כיתות על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר".

"יש גידול טבעי של התלמידים החרדים בעיר", מסכם ואומר חדד. "ויש בבית שמש הרבה מוסדות חינוך של ש"ס וכולם גדלים ומתפתחים במיוחד תלמודי תורה. ובשורה החתונה, המוסדות החרדיים יחסית ערוכים לפתיחת השנה, אך אנחנו כמו כולם מחכים למתווה של משרד החינוך וגורמי הממשלה, שהם קובעים באיזה אופן וכיצד התלמידים חוזרים ללימודים".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות