אילוסטרציה של כיתה ריקה, ישעיהו ארנרייך (צילומים: רינת אברג'יל, פרטי)
אילוסטרציה של כיתה ריקה, ישעיהו ארנרייך (צילומים: רינת אברג'יל, פרטי)

שיחות עם מנהלים, סיעור מוחות, חלוקה לקפסולות וגם נייד כשר לצרכי זום

ישעיהו ארנרייך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעירייה, מתייחס בשיחה עם "כל העיר בית שמש" להיערכות לקראת שנת הלימודים הבאה

פורסם בתאריך: 31.7.20 07:53

בעוד חודש צפויה להיפתח שנת הלימודים תחת משבר הקורונה, ובעיריית בית שמש החלו להיערך כבר לקראת ה-1 בספטמבר.

כידוע, מערך החינוך בשנת הלימודים הקרובה צפוי לפעול באופן שישלב למידה פיזית בכיתות ולמידה מרחוק. ההחלטה כיצד תתנהל שנת הלימודים והאם התלמידים והתלמידות ילמדו בקפסולות, תתקבל, ככל הנראה, ממש לקראת סוף אוגוסט. בעיריית בית שמש החלו כבר לבצע פגישות עם המנהלים והמנהלות של מוסדות הלימוד מכל הזרמים בעיר על מנת לצלוח את שנת הלימודים בצורה חדשה ושונה.

ישעיהו ארנרייך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעירייה (ג), מתייחס בשיחה עם "כל העיר בית שמש" להיערכות העירייה ופתיחת שנת הלימודים תשפ"א בעיר. "לקראת פתיחת השנה, ערכנו מספר מפגשים עם כל מנהלי מוסדות החינוך בעיר, ודיברנו איתם על האפשרויות שמשרד החינוך מעמיד לרשותנו", מציין ארנרייך. "ביקשנו מכל מנהל להעלות מספר אופציות שנוגעות לצרכים העיקריים שהם זקוקים להם על מנת לפתוח את השנה בצורה הטובה ביותר. כמובן שאנחנו באמצע גיבוש תכנית בעניין הזה".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון


"יש לזכור כי בסופו של דבר משרד החינוך בעצמו לא סגור על איך תיפתח השנה", מוסיף ואומר ארנרייך. "אמרו בהתחלה גני ילדים בקפסולות. בסוף, זה היה בלי. בשורה התחתונה, אף אחד עוד לא יודע מה הולך להיות. אנחנו נערכים לפתיחת שנה רגילה כמובן תחת המגבלות שיוטלו על מוסדות החינוך ממשרדי הבריאות והחינוך. יש שיח נרחב מול המנהלים על אופן ההתמודדות בשל המצב, וכל מנהל ומנהלת מביאים את התובנות שלהם".

ארנרייך מתייחס גם לאופן הלימוד במוסדות החרדיים בעיר והמוכנות לפתיחת השנה במוסדות הללו: "ממש לאחרונה היה לי מפגש עם עשרות מנהלים חרדים ודיברנו על הבעיות והפתרונות. מכיוון שזה בעייתי ללמוד דרך הזום במגזר החרדי, משרד החינוך יצא בקול קורא לעזור להורים חרדים ברכישת טלפוניים ניידים כשרים על מנת שיוכלו ללמוד בצורה תקינה".

"אבל יש גם מוסדות חרדים שלומדים דרך הזום, והשנה ככל הנראה ילמדו גם במרחב קולי – זה אומר שתלמידי הכיתה מתכנסים ולומדים דרך טלפון שדרכו המורה מעביר שיעור ויוצר קשר עם התלמידים, גם בפן האישי".

"אנחנו יודעים דבר אחד", מסכם ואומר ארנרייך. "משבר הקורונה הוא לא אירוע של תקופת קצרה, ולצערנו הוא כאן לתקופה ארוכה. לכן אנחנו צריכים להתמודד מולו. אנחנו מבקשים מכל המנהלים להביא את זה בחשבון, ובאמת יש חשיבה מחוץ לקופסא. בנוסף, בעוד שבועיים ייערך מפגש נוסף בנושא בהשתתפות ראש העיר עליזה בלוך, ראש מינהל החינוך, מפקחי משרד החינוך, מנהלי בתי ספר ועוד גורמים משמעותיים, שידונו בנושא ועל המצב".

תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות