אילוסטרציה של כיתה ריקה, ישעיהו ארנרייך (צילומים: רינת אברג'יל, פרטי)
אילוסטרציה של כיתה ריקה, ישעיהו ארנרייך (צילומים: רינת אברג'יל, פרטי)

"פנינו למשרד החינוך בבקשה שפעילות מוסדות החינוך תימשך כרגיל"

מחזיק תיק החינוך בעיריית בית שמש, ישעיהו ארנרייך, מסביר בשיחה עם "כל העיר בית שמש" מדוע הוא מתנגד בתוקף לסגירת מוסדות החינוך בעיר

פורסם בתאריך: 19.7.20 14:03

"במידה ותתקבל ההחלטה ויסגרו את מוסדות החינוך בעיר כחלק מההגבלות – לא מדובר בצעד נכון", כך אומר בשיחה עם "כל העיר בית שמש" ישעיהו ארנרייך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעירייה. "אנחנו מאוד נצטער במידה ויבטלו את הפעילויות במוסדות החינוך בעיר – כמו גורמים בממשלה והרבה מאזרחי המדינה גם אנחנו מאמינים שהילדים זקוקים למסגרות האלה. הם עברו תקופה מאתגרת מאז הסגר הראשון שבו הם לא למדו בצורה מסודרת. מסגרת חינוכית בחופש הגדול מאפשרת לילדים סוג של שגרה לצאת מהבית ולראות חברים, וגם ההורים צריכים את המסגרת הזו על מנת לצאת לעבוד. אני מאמין שזה חיוני, חיובי וחשוב".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון


"יותר חמור אם המסגרות האלה לא יתקיימו", מוסיף ארנרייך. "צריך להבין שההורים צריכים לעבוד והם ישימו את הילדים במסגרות פירטיות או שהילדים יסתובבו בחוץ, זה גרוע. כשיש מסגרות חינוך מסודרות, יש שמירה מסודרת על הילדים, וזה עדיף, גם ההורים רגועים. אנחנו פנינו למשרד החינוך ולגורמים הרלוונטיים בבקשה שפעילות מוסדות החינוך תימשך כרגיל".

ארנרייך מתייחס בדבריו גם לנתוני התחלואה במוסדות החינוך ולאחוזי ההדבקה הנמוכים – כך שלטענתו לא מדובר בצעד שימנע את העלייה בתחלואה. "כרגע כמות התחלואה במוסדות החינוך עומדת על אחוז קטן, זה בערך עשירית האחוז ולכן לא צריך להשבית את מוסדות החינוך. בנוסף, אני חושב שגם ישנה הקפדה על ההנחיות במוסדות החינוך. תמיד אפשר למצוא את מי שלא מקפיד, אבל זה לא כוללני.

"אנחנו יודעים בעירייה שהמוסדות בעיר שומרים על ההנחיות – לכן אנחנו מסתכלים על התנהלות בתי הספר בבית שמש ומעדיפים שהמוסדות יישארו פתוחים ומקווים שלא יתבטלו. גם ככה נשארו בערך כשבועיים להמשך פעילות מוסדות הלימוד".

תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות