עיריית בית שמש (צילום: s.t)
עיריית בית שמש (צילום: s.t)

החזרה של מערכת החינוך לשגרה: בעיריית בית שמש לוקחים בינתיים את הזמן

הערב, חמישי, אישרה הממשלה את מתווה החזרה המלאה ללימודים החל מיום ראשון, אולם בעיריית בית שמש החליטו בשלב זה שלא להחליט. ראש העיר בלוך: "במהלך יום ראשון הקרוב נקיים בעירייה הערכת מצב, ובסיומה נודיע ברבים את מתכונת החזרה לשגרה ומועדה"

פורסם בתאריך: 14.5.20 22:04

חגיגת הקורונה לילדים לקראת סיום – אחרי הבלבול, חוסר הוודאות והאיום בשביתה – הערב, חמישי, הושג מתווה להחזרת מערכת החינוך לשגרה כמעט מלאה. על פי המתווה שהוצג על ידי משרד החינוך, כלל התלמידים ישובו החל מיום ראשון למוסדות החינוך, כאשר לרשויות ניתנה האפשרות לזמן היערכות.

בעיריית בית שמש, חשוב לציין, החליטו לקחת את זמן ההיערכות הזה. למעשה, בעירייה החליטו בשלב זה שלא להחליט כיצד ומתי תחזור מערכת החינוך בעיר לשגרה מלאה. ההחלטה, אם תהיתם, תתקבל רק ביום ראשון – ועד אז ייאלצו ההורים בעיר להמתין בסבלנות.

ראש העיר עליזה בלוך אומרת כי "מתוך הצורך לייצר יציבות לצוותי החינוך ולתלמידים הבהרנו, במסגרת השלטון המקומי, כי חזרה כוללת ללימודים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות, היא הצעד הנכון. ראש הממשלה אימץ עמדה זו והיא נקבעה כהחלטת ממשלה. יחד עם זאת, מתוך הקפדה על בריאות התלמידים והאחריות למול ציבור ההורים ומתוך הצורך בהערכות המבנים – נמשיך ביום ראשון הקרוב את מתכונת הלימודים כפי שהיה במהלך השבוע האחרון, ללא שינוי. במהלך יום ראשון הקרוב נקיים בעירייה ישיבת הערכת מצב לחזרה לשגרה, ובסיומה נודיע ברבים את מתכונת החזרה לשגרה ומועדה".


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


אם כן, בבית שמש לא יחזרו ללמידה מלאה ביום ראשון, ויכול מאוד להיות שגם לא בימים שני ושלישי – שכן, ההיערכות והתכנון לוקחים זמן. במשרד הבריאות מדגישים כי "החזרה תתבצע תוך הקפדה מלאה על היגיינה אשר תכלול, בין היתר, שטיפת ידיים והפרדה מיטבית בשירותים".

כשיחזרו הלימודים בבתי הספר בבית שמש, הם יצטרכו לעמוד בכללים הבאים שמפרסם משרד החינוך:

  • כל תלמיד יציג הצהרת בריאות בהגיעו לבית הספר.
  • יש להקפיד על עטיית מסכה בשטחים הפתוחים במהלך ההפסקות, כיתות ד' ומעלה יחבשו מסכות גם בשיעור עצמו.
  • בהפסקות האוכל תהיה הקפדה על מרחק של 2 מטרים בין תלמידים.
  • ההפסקה בין השיעורים תהיה מדורגת.
  • בתי הספר יפעלו להעביר את מירב הפעילות למקומות שמאפשרים מרחק של 2 מטרים בין תלמיד לתלמיד.
  • במידה ותתגלה תחלואה במוסד חינוכי המוסד ייסגר לפעילות בהתאם להנחיות המשרד ומשרד הבריאות.
  • הרשות/הבעלות יכינו את המוסדות לפתיחה מלאה בהתאם להנחיות ההיגיינה והניקיון הנדרשים במסמך זה.

בנוגע לתחזוקת הניקיון של המוסד החינוכי – לפי מתווה משרד החינוך, העירייה תדאג להכין את המבנה ותשתיות המוסד החינוכי לחזרת התלמידים ללימודים. "פעילות זו תכלול את ניקוי הכיתות, השירותים, המסדרונות, המעקות, הידיות וכל מתקן או אביזר שהתלמידים נוהגים לגעת בהם בשגרת הפעילות הלימודית", נמסר ממשרד החינוך.

כמו כן, במשרד מבהירים כי מבנה המוסד, הציוד, המתקנים והחצר יהיו נקיים בכל עת; במרחבי המוסד החינוכי יונחו פחי אשפה במידה מספקת;  בחדרי השירותים יוצבו מתקני סבונים/בקבוקי סבון נוזלי ונייר ניגוב; במרחבי המוסד החינוכי יוצבו, במקומות בולטים, שלטי הסבר הכוללים, בין השאר, תרשימים המנחים את כיצד לשטוף ידיים חבישת מסכות ועוד; יש לבצע ניקיון יסודי וחיטוי בכל שטח מוסד החינוך בסוף כל יום פעילות; יש לבצע ניקיון מספר פעמים במהלך היום בחדרי שירותים, חדר מטבח, משחקים ומתקני חצר ולאחר כל שימוש במקלדות ומסכי מגע; יש לבצע חיטוי לכל המפורטים להלן בתדירות שלצידם -כל שטח מוסד החינוך בסוף כל יום, ומשטחים הנמצאים במקומות סגורים (כיתות , אולמות)בהם נוגעים בתדירות גבוהה כגון: ידיות, כפתורים ומתגים, מקלדות, מסכי מגע, מעקות, שולחנות, משטחי עבודה, משחקים ומתקני חצר (מגלשות, נדנדות, מעקות) בתדירות גבוהה במהלך יום הפעילות.

במשרד החינוך מבהירים כי תלמידים לא יורשו להיכנס למוסד החינוכי ללא הצהרת הבריאות, בחתימת ההורים, לגבי כל אחד מהם (ראה נספח הצהרת בריאות). בנוסף, ההורים מתבקשים לדווח, בהקדם האפשרי, אם מחמת אי עמידה בתנאי הבריאות או כל סיבה אחרת, קיימת מניעה להגעה של ילדיהם לבית הספר.

בנוגע לכללי ההיגיינה האישית: 
1. יש לוודא כי התלמידים ישטפו ידיים מיד בהיכנסם למוסד החינוכי ולהנחותם לגשת ישירות לכיתה שנקבעה להם מראש בכדי למנוע התגודדות התלמידים במסדרונות וכד'.
2. על התלמידים והצוות להקפיד על שטיפת ידיים, לעיתים תכופות במהלך יום הלימודים, תוך הקפדה יתרה לאחר שימוש בשירותים, ולפני החזרה למרחב הציבורי.
3. על התלמידים לאכול רק בכיתת הלימוד הקבועה, כל אחד ליד שולחנו, תוך הנחת מפית על השולחן. ככל שאין מדובר במפית חד פעמית הנזרקת בתום הארוחה, אלא במפית רב פעמית יש להקפיד ולכבס את המפית מידי יום/להביא מפית נקיה מידי יום.
4. בזמן הארוחה והפסקת האוכל יש להקפיד על מרחק של שני מטרים בין תלמיד לתלמיד.
5. בסיום הארוחה, על כל תלמיד לנקות את שולחנו
6. יש לזרוק את שאריות המזון בפחי האשפה. אין להסתובב עם אוכל מחוץ לכיתת הלימוד.
7. בתום הארוחה יש לרחוץ ידיים במים וסבון.
8. אין להעביר ציוד אישי או אחר מתלמיד אחד לשני.
9. בגני ילדים: על הגננת להגדיר מראש ערכות משחקים אשר מותאמות בנפרד לכל קבוצה. השימוש במשחקים יהיה לקבוצה המוגדרת בלבד.
10. על התלמידים לדאוג לניקיון כללי באזור הישיבה והשולחן האישי.
11. בחזרה מהפסקה, על התלמידים להקפיד על שטיפת ידיים, טרם הכניסה לכיתה.

עטיית מסכת פה ואף
1. מרחב ציבורי – ככלל, שימוש במסכות הינו חובה מגיל 7 ומעלה.
2. תלמידים, עובדי הוראה ואנשי מנהלה נדרשים להגיע למוסד החינוכי עם מסיכת פה ואף.
3. במתחם בית הספר:
א. בכיתה בזמן השיעור – עד כיתה ג' אין צורך בעטייה, מכיתה ד' ומעלה חובת חבישת מסכה גם בזמן השיעור.
ב. מחוץ לכיתה ובזמן ההפסקה – יש צורך במסכה החל מכיתה ב' ומעלה.
4. בגן הילדים:
א. בשעת פעילות עם הילדים בתוך מבנה הגן – אין צורך במסכה לצוות הגן.
ב. בשעת פעילות בחצר – יש צורך במסכה לצוות הגן.
5. הוראות עטיית מסיכה לא חלות על ילדים מתחת לגיל 7; אנשים בעלי מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית המתקשים באופן משמעותי בשימוש במסכה; השוהים בכלי רכב, במבנה או בחדר ללא אדם נוסף; שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד במקום העבודה ובלבד שיישמרו על מרחק 2 מטרים בין אחד לשני.

משרד החינוך מפרסם כללים נוספים לצוותי ההוראה ולתלמידים שיועברו לכלל גורמי החינוך באמצעות המייל וקבוצות הוואטסאפ. מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב מוסר: "אני מברך על החלטת ראש הממשלה ועל ההסכמה המשותפת של כל השותפים שלנו מי להחזיר את מערכת החינוך לשגרה מלאה. זו בשורה חשובה ומשמעותית למערכת החינוך. תהליך החזרה ייעשה באופן הדרגתי, מדוד, מתון ובהתאם ליכולת של כל רשות. כמו כן, גם הגעה של התלמידים תעשה על פי בחירת ההורים. המערכת תמשיך להקפיד על כללי הזהירות וההיגיינה. במקומות בהם יהיה שיעור גבוה של תחלואה, נקפיד לערוך ניטור ומעקב צמוד".

תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות