אילוסטרציה של כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)
(צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)

ראש העיר בלוך נגד מתווה החזרה ללימודים של כיתות ד'-י': "לא תתקיים למידה משמעותית"

מתווה החזרה ללימודים של משרד החינוך מעורר כעס רב הנהגת ההורים בבית שמש בשל חוסר הבהירות שבו. ראש העיר עליזה בלוך מזדהה עם ההורים וקוראת: "להמתין לחזרה משמעותית למערכת הלימודים"

פורסם בתאריך: 13.5.20 07:31

יום בשבוע, 10-5 שעות שבועיות בשעות אחר הצהריים, כבר ביום ראשון, אולי מיום ראשון הבא – מבולבלים? אתם לא לבד. המתווים השונים שמציע משרד החינוך לחזרת כיתות ד' עד י' לשגרת הלימודים גורמת לבלבול גדול ולכעס רב בקרב ההורים בבית שמש. חוסר הבהירות שבתוכנית, כמו גם המחשבה שיש טעם להחזיר לבתי הספר את הילדים ליום אחד בלבד, מקוממת במקרה הטוב ואווילית במקרה החמור יותר.

היום, שלישי, נפגשו ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ביחד עם יו"ר הנהגת ההורים העירונית שי כהן כדי לדון במתווה החזרה. בסיומה של הפגישה יצאו השניים בהודעה משותפת שקוראת למשרד החינוך להקפיא את החזרה לבתי הספר בשלב זה עד לכינונה של תוכנית יסודית ועמוקה יותר.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


"אנחנו קוראים להוביל מהלך חינוכי משמעותי", מסרו ראש העיר בלוך ויו"ר ההנהגה כהן. "לא נכון לשדר היעדר יציבות לצוותי החינוך ולתלמידים".

ראש העיר בלוך מוסיפה ואומרת כי "הרעיון להחזיר תלמידים ל-10-5 שעות לימוד בשבוע הוא בבחינת "תפסת מרובה לא תפסת", חינוך הוא רק "תפסת מרובה". חינוך אינו שמיכת טלאים. צריך לפעול לתמונה שלימה. באופן הזה לא תתקיים למידה משמעותית. המורים והתלמידים יצרו שגרת לימודים מרחוק והמתווה המוצע מפר עבורם את השגרה. התלמידים וגם המורים חייבים יציבות. המעטפת הרגשית חשובה לפחות כמו הספק החומר הנלמד ולכן נכון יהיה להמתין לחזרה משמעותית למערכת הלימודים".

יו"ר הנהגת ההורים כהן: "מערכת מתווים שונים לפעילות מערכת החינוך גורמת לבלבול רב להורים. בית הספר תפקידו לעצב ולחנך את ילדינו ולא להיות בייביסיטר לתלמידים. כולם משוועים ליציבות".

כידוע, לפי מתווה משרד החינוך שאושר על ידי משרד הבריאות, הלימודים יתחדשו ביום ראשון הקרוב (17.5) בדרך הבאה:

תלמידי כיתות ד'-ו' ילמדו יום אחד בלבד בשבוע – או בשעות הצהריים, לאחר שתלמידי כיתות א'-ג' יסיימו את הלימודים. הם יפוצלו לשתי קבוצות של עד 20 תלמידים בקבוצה. הלימודים יתקיימו במסגרת ההנחיות הקיימות בבתי הספר, וללא מסכות. בימים האחרים בשבוע תימשך הלמידה מרחוק.

יצוין כי לפי הנחיות משרד החינוך, צוות המורים של כיתות ד'-ו' ילמד בשעות הבוקר את תלמידי כיתות א'-ג' במשך חמש שעות ביום, ולאחר מכן ילמדו את כיתות ד׳-ו׳. לבתי הספר ניתנה אפשרות נוספת – לפתוח את בתי הספר עבור כיתות ד׳-ו׳ בימי שישי למשך 6-5 שעות.

המתווה לכיתות ז'-ט' מדבר על חזרה ליומיים-שלושה בשבוע. הלימודים יתקיימו בקבוצות של עד 20 תלמידים בקבוצה. כיתות י' יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב במתכונת של יומיים בשבוע.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות