בית הספר אשכול, הבוקר (צילומים: דוברות העירייה)
בית הספר אשכול, הבוקר (צילומים: דוברות העירייה)

חוסר אמון במערכת? רק 15 אחוזים מתלמידי כיתות א'-ג' הגיעו לבתי הספר בעיר

הכאוס סביב החזרה ללימודים השפיע על ההורים בבית שמש. רק 15 אחוזים מהתלמידים חזרו לבתי הספר אחרי חופשת הקורונה הכפויה. ראש העיר בלוך: "אין לי ספק שנוכחות התלמידים תעלה"

פורסם בתאריך: 3.5.20 11:07

לא כך ציפו בעיריית בית שמש לחזור הבוקר, ראשון, ללימודים אחרי חופשת הקורונה שנכפתה על מערכת החינוך. נוכחות התלמידים בבתי הספר הבוקר היתה דלילה מאוד – רק אחוזים מתלמידי כיתות א' עד ג' בבית שמש התייצבו הבוקר ללימודים.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


ראש העיר ד"ר עליזה בלוך פתחה את הבוקר בסיור בכל מוסדות בתי הספר היסודי ששבו ללימודים תחת שגרת חרום קורונה. בסיום הסיור מסרה בלוך: "ערכתי הבוקר סיור בבתי הספר היסודיים בעיר. נכון לרגע זה צוותי החינוך נוכחים באופן מלא וכ-15 אחוזים מהתלמידים הגיעו לבתי הספר. כל בתי הספר וצוותי החינוך עברו הכנה מלאה לקראת קבלת התלמידים. כל התלמידים יחלו בלימודים משמעותיים ואין לי ספק שנוכחות התלמידים תעלה".

ומה קורה בערים אחרות? כמעט מיותר לציין ש-100 אחוזי תפוסה לא נרשמו בשום מקום – אבל אחוזי הנוכחות היו גבוהים יותר מבית שמש. כך למשל, בירושלים נרשמו כ-70 אחוזי נוכחות מקרב תלמידי כיתות א'-ג' בעיר.הנוכחות הדלילה של התלמידים צריכה להוות נורת אזהרה לעיריית בית שמש ולמשרד החינוך. נראה כי ההורים בעיר לא סומכים מספיק על המערכת ולא הרגישו בטוחים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר, זאת למרות ההיערכות הקפדנית שהיתה בשבוע שעבר.

כזכור, כפי שפורסם אתמול ב"כל העיר" בית שמש – בעירייה נערכו לחזרה ללימודים כאשר ההיערכות כללה עבודות ניקיון וחיטוי.

בנוסף, ביום שישי קיימה ראש העיר ד"ר עליזה בלוך פגישת ZOOM עם מנהלי בתי הספר לקראת חזרת מערך החינוך בעיר לפעילות תחת שגרת הקורונה. מנהלי בתי הספר נתנו סקירה על הפעולות שבוצעו לקראת החזרה ללימודים בדגש על חיטוי סביבת בית הספר וסביבת הלימוד.

יש לציין כי ביום שישי שוגר להורי התלמידים מכתב מטעם מינהל החינוך בבית שמש, שבו הנחיות ברורות לקראת החזרה ללימודים. במכתב, שעליו חתום ראש מינהל החינוך מעוז ביגון, נכתב בין השאר כי "אנו פועלים על פי נהלי משרד הבריאות ודואגים בראש ובראשונה לבריאותם של כל מי שבא בשערי המוסד החינוכי. מנהלים. צוותי הוראה, גננות וסייעות, אנשי ניקיון ואחזקה – כולם עמלו על מנת להכין את מבני החינוך לקליטת תלמידים – כולל ניקיון יסודי, חיטוי ועוד. גם במהלך ימי הלימודים נגביר את מערך הניקיון על מנת לשמור את ההיגיינה המקסימלית".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות