אילוסטרציה של כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)
(צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)

התסכול של ההורים בבית שמש: "הלמידה מרחוק מפילה את כל המשא על ההורים"

מחסור במחשבים בבתים, ההורים הופכים למורים וחשש מהגדלת הפערים בין התלמידים - יו"ר הנהגת ההורים בעיר כהן מדגיש בשיחה עם "כל העיר" בית שמש: "אנחנו מתנגדים נחרצות ללמידה מרחוק; לוח החופשות לא קדוש"

פורסם בתאריך: 21.4.20 07:33

שלושה ימים של למידה מרחוק בשיטה מקוונת וההורים בבית שמש מתוסכלים. בשיחה עם "כל העיר בית שמש" מדגיש יו"ר הנהגת ההורים בעיר שי כהן כי "אנחנו מתנגדים נחרצות ללמידה מרחוק במתכונת הנוכחית. התוכנית הזו לא ישימה כרגע. זה מה שאני שומע מההורים ברחבי העיר וזו גם הדעה הרווחת בקרב הנהגת ההורים הארצית".

כידוע, כפי שפורסם, הורים רבים הביעו התנגדות חריפה לתוכנית הלימודים המקוונת. הם הצביעו ועדיין מצביעים על שורת כשלים בתוכנית של משרד החינוך, ביניהם חשש מהגדלת הפערים בין התלמידים. עוד הם טוענים כי השיטה מצריכה את ההורים להפוך לסוג של מורים, כשבעיה נוספת שעולה מהשטח היא על מחסור במחשבים בבתים.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


"הציפיות של משרד החינוך פשוט לא מותאמות למציאות", ממשיך ואומר כהן, "יש קושי גדול בהעברת החומר לילדים, במיוחד לילדים הקטנים. הגיעו אלינו תלונות על מחסור בציוד מתאים לתוכנית הזו. יש בתים עם מחשב אחד על שניים-שלושה ילדים ויש גם בתים בלי מחשבים בכלל. הבעיה, כפי שכולם כבר יודעים, שהמורים לא מוכנים לוותר על החופש הגדול ואנחנו טוענים כי לוח החופשות לא קדוש".

לדברי כהן, "הלמידה מרחוק במתכנות הנוכחית הופכת את ההורים למורים. מעבר לקשיים האובייקטיבים שיש, כמו זה שלא תמיד ההורים בבית כי הם עובדים, או שההורים צריכים להתמודד עם שלושה-ארבעה ילדים במקביל ועדיין לדאוג לתפעול השוטף של הבית, יש בעיה נוספת – ההורים לא תמיד מבינים את החומר הנלמד, אז הם יכולים לעזור לילדים? הורה הוא לא מורה ואם הוא מעביר מידע מוטעה לילדים אז התסכול וההפסד גדולים כפליים. הלמידה מרחוק מפילה את כל המשא על ההורים וזה לא יכול להימשך".

"הצפנו את הבעיות מול משרד החינוך", ממשיך ואומר כהן, "ואנחנו ממתינים לראות לאן הדברים יתפתחו. אנחנו מקווים שבמשרד החינוך שמעו את הצעקה מהשטח והם ייתנו לה מענה בהקדם".

תגיות:

תגובות

תגובה אחת

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות