(צילום: אודליה סעדיה)
(צילום: אודליה סעדיה)

תלמידות אמי"ת שחר במבצע "הפלאפל של דוגו" קוראות: "עם ישראל חי"

תלמידות מבית שמש חברו לניצול השואה דוד ליטנר, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ, באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל, כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב

פורסם בתאריך: 21.1.20 15:24

לקראת יום השואה הבינלאומי: תלמידות אמי"ת שחר בית שמש חברו לניצול השואה "דוגו" דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ, באכילת שתי מנות פלאפל – המאכל הלאומי של ישראל, כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


דוגו בן ה-14 צעד מורעב ומותש בצעדת המוות מאושוויץ וחלם על לחמניות עגולות שאכל בילדותו. כשהגיע ארצה כדורי הפלאפל אותם ראה לראשונה הזכירו לו את הלחמניות שחיזקו את רוחו ברגעים קשים.

מאז, בכל שנה ב-18 בינואר דוגו חוגג את העובדה שהוא חי עם מנות של פלאפל. דוגו הפך את המנהג הפרטי שלו למבצע ארצי שסחף רבים בכל רחבי הארץ.

תלמידות אמי"ת שחר שמעו את סיפורו של דוגו והצטרפו למבצע. בליווי המחנכת חיה איטגב ארגנו התלמידות סעודת פלאפל חגיגית ולא שכחו להצטלם – לבקשתו של דוגו, עם שלטים שהכינו במיוחד עבורו, עם הכיתוב "עם ישראל חי".

אחת התלמידות סיכמה את החוויה המרגשת: "מדוגו, ששרד את צעדת המוות והשואה, אנחנו לומדים על תקווה ונחישות. דוגו הוא אדם מעורר השראה".

המחנכת חיה איטגב מוסיפה: "האחדות והגיוון בכיתה הם הניצחון האמיתי הלאומי שלנו ומבצע דוגו עוזר להזכיר לנו זאת – 'עם ישראל חי'".

אלינור ביטון, מנהלת אמי"ת שחר: "סיפורו של דוגו, איש בעל תעצומות נפש, הותיר חותם עמוק בקרב התלמידות. לראות ניצול שואה ששרד מהתופת הנוראה וממשיך לחיות באמונה גדולה, העמיק בליבן את האמונה בנצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות