(צילום: ליזי דוד)
(צילום: ליזי דוד)

מבית שמש לעולם ההייטק: היזמיות הצעירות מאמי"ת שחר

תלמידות כיתה ט' מאמי"ת שחר עובדות בימים אלו על פיתוח מוצר שיאפשר תקשורת לבעלי מוגבלויות בשמיעה ובדיבור

פורסם בתאריך: 6.1.20 17:12

תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם היזמות העסקית וההייטק, וזאת במסגרת קורס יזמות 'פרימיום' בשיתוף חברת סיסקו לאבטחת מידע.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


במסגרת קורס היזמות עוסקות תלמידות כיתה ט' בפיתוח מוצר אבטיפוס הקשור לאבטחת מידע, בהדרכת ליזי דוד ובליווי עמיחי גונן וירון כספי נציגי חברת סיסקו.

התלמידות עובדות בימים אלו על פיתוח מוצר שיאפשר תקשורת לבעלי מוגבלויות בשמיעה ובדיבור.

בין השאר החלו התלמידות בפיתוח טכנולוגיה המתרגמת שיחת וידאו בשפת הסימנים לשפה ווקאלית, באופן המאפשר תקשורת נוחה גם עם מי שלא שולט בשפת הסימנים.

כחלק מתהליך הפיתוח ביקרו היזמיות הצעירות במשרדי חברת סיסקו בתל אביב ליום של סיעור מוחות בליווי מומחי החברה. התלמידות התנסו בתרגילי חשיבה יצירתית ויזמות במהלכם היה עליהן לחשוב על רעיון יזמי תחת הגבלת זמן ולהציגו בפני שאר המשתתפות.

מחנכת הכיתה מרים מרדכי: "החוויה הייתה מעצימה ומרגשת וגרמה לבנות לחלום ולשאוף גבוה יותר . חלקן אף ציינו בהחלטיות- פה אני רוצה לעבוד כשאהיה גדולה".

טליה, תלמידת אמי"ת שחר המשתתפת בקורס היזמות: "קורס היזמות מאתגר ודורש חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, עמידה בזמנים ועוד. אני מרגישה שאני לא רק נהנית- אלא גם לומדת הרבה על עצמי ועל היכולת שלי לעמוד באתגרים. תודה לבית הספר על ההזדמנות המיוחדת".

אלינור ביטון, מנהלת אמי"ת שחר: "כחלק מההתחדשות הפדגוגית בבית החינוך, בה התלמידות לומדות אחרת ומשתמשות במיומנויות חשיבה גבוהות, מטרתנו היא לפתוח בפניהן אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות, המחקר והמדע על מנת לאפשר לכל אחת ואחת מהן למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו תבחרנה".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות