בתמונה: התלמידות עם ראש העיר (צילום: מיכל הרשקופ)
בתמונה: התלמידות עם ראש העיר (צילום: מיכל הרשקופ)

בסימן כוחות: עצמה נשית באולפנת אמי"ת נגה בית שמש

תלמידות שכבה י"א באולפנת אמי"ת נגה בבית שמש הובילו השבוע סמינריון ייחודי שעמד כולו בסימן כוחות, ייחודיות והעצמה נשית

פורסם בתאריך: 28.11.19 17:02

הסמינריון, שנבנה בשיתוף התלמידות וצוות החינוך, כלל מפגשים מגוונים וסדנאות חווייתיות כאשר המקשר את כולם הוא נושא ההעצמה הנשית והאישית, כל תלמידה מול עצמה, משפחתה וקהילתה.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


במרכזו של הסמינריון עמד מפגש חגיגי עם ראש העיר עליזה בלוך, אשר ארחה את התלמידות בלשכתה לשיחה על זהות, מנהיגות, נשיות ויוזמה. ראש העיר שתפה את התלמידות בדרך אשר עברה עד בחירתה לראשות העיר בית שמש וענתה לשאלות הרבות של התלמידות אשר הביעו עניין רב במהלך המפגש.

בין השאר אמרה בלוך לתלמידות כי היותה אישה הוא חלק ממכלול שלם וכי היא זו שקובעת את הזהות העצמית שלה: "בידכן היכולת לקבוע מה הוא הכח שלכן, מהו עמוד השדרה שלכן ולאן אתן בוחרות ללכת בעקבות עמוד שדרה זה. אני בחרתי באופן מודע לבחור בדרך של ניהול קונפליקטים ממקום של שיח – להתרחק מענייני אגו וכבוד".

במהלך הסמינריון השתתפו התלמידות בסדנת הגנה עצמית מיוחדת של עמותת "אל הלב" הפועלת למניעת אלימות מינית, רגשית ופיזית באמצעות תכניות חינוכיות של הגנה עצמית ואומנויות לחימה מעצימות, המקנות כלים להעלאת הביטחון ולגילוי החוסן האישי.

במרכז הנשיות "פעימה" במרכז שפירא למדו התלמידות באופן חווייתי על החיבור לנשיות באופן כללי ופרטי ועל האופן בו ניתן לעודד יחס חיובי של כל בת כלפי עצמה וכלפי גופה.

בסיום הסמינריון פגשו התלמידות את גב' ברוריה רבינוביץ', אשר שכלה את ביתה דסי ז"ל למחלת הסרטן, ואשר שתפה את התלמידות בסיפור המרגש של ההתמודדות שלה בעת משבר.

את הסמינריון חתם פאנל של צוות החינוך באולפנה בהובלת המנהלת איריס אליהו, במהלכו שמעו התלמידות מהמחנכות והמורות שלהן על האופן בו הן תופסות את נושא הזהות הנשית כמעצימה ומאפשרת.

מרים קורן, ראש אולפנת אמי"ת נגה, מסכמת סמינריון משמעותי ומרגש, בתודה לצוות המחנכות, לרכזת החברתית ולמורות שסייעו להצלחת הסמינריון: "תלמידות האולפנה למדו השבוע בצורה חווייתית ומשמעותית מהו הכוח הנתון בידיהן – כוח של עוצמה נשית. הן קיבלו צידה משמעותית לדרך – תובנות ועצות – לקראת הבחירות החשובות אותן הן עושות היום, וגם בעתיד".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות