ראש העיר ד"ר עליזה בלוך במהלך יום העיון (התמונה באדיבות עיריית בית שמש)

יום עיון מקצועי "מוגנות ילדים בקהילה"

כ-200 משתתפים הגיעו ליום עיון בנושא: "מוגנות ילדים בקהילה" אשר התקיים לראשונה בעיר על ידי הרשות לביטחון קהילתי של עיריית בית שמש, המשרד לביטחון פנים, אגף הרווחה ומשטרת ישראל

פורסם בתאריך: 4.11.19 11:47

מטרת יום העיון הייתה להאיר, לשתף, להטמיע ולהעלות את המודעות האישית והציבורית לסוגיית מוגנות ילדים במרחב הציבורי חברתי, משפחתי ואישי ולדון בדרכי ההתמודדות.

יום עיון זה הוא נקודת שיא של תהליך מקצועי ומעמיק במסגרת וועדת אכיפה של הרשות לביטחון קהילתי אשר בראשה עומד מפקד תחנת משטרת בית שמש סנ"צ רונן גורש וגורמים מקצועיים מובילים בעיריית בית שמש. תפקידה של הועדה לדון וללמוד התנהגויות ותופעות אנטי חברתיות ליצור מענים בתחום מניעה, טיפול ואכיפה להתמודדות מיטבית. במסגרת ועדה זו הוקמו שלוש תתי ועדות בנושאים הבאים: פגיעות מיניות וילדים בסיכון, אלימות במשפחה והתמכרויות בקרב בני נוער.

במהלך היום למדו המשתתפים על התנהגויות מסוכנות ומדאיגות בקרב ילדים בהיבטים שונים: הן מהיבט אכיפתי , טיפולי, משפחתי וקהילתי. כמו כן, רכשו כלים מקצועיים להתמודדות מיטבית.

בנוסף התקיימו הרצאות של רפ"ק מיכל אורן- נציגה בכירה מיחידה 105, בנושא המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת – משטרת ישראל, רב פקד ליאת מוכתר – קצינת מחקר במטה הארצי בנושא "פגיעות מיניות בילדים בהיבט המשטרתי, עו"ס דורון אגסי בנושא "מוגנות בצלע הפוגעים" ועו"ס פנחס וייס בנושא "שיח במרחב פתוח".

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך פתחה את יום העיון ואמרה: "התפקיד שלנו הוא לעבוד כולנו יחד – הרווחה, המשטרה והרשות לביטחון קהילתי כחלק מחיזוק המוגנות של הילדים ברחבי העיר. היכולת שלנו לשדר ביטחון לילדים היא יכולת קריטית בהתפתחות שלהם. ככל שנהיה שם עבורם בשלבים הקריטיים והנכונים ונעשה עבודת עומק , נדע לטפל בילדים ובאזרחים שנקלעו למצב בלתי הפיך וזה חלק מהטוב המשותף שאנחנו רוצים להוביל".

חבר המועצה הממונה על הרשות לביטחון קהילתי, שלום אדרי אמר: "אני שמח שהצוות המקצועי שם למטרה לתת מענה משמעותי למוגנות בקהילה. כממונה על התכנית אנו עושים את כל המאמצים הנדרשים כדי שכל ילד ירגיש מוגן במרחב העירוני. במסגרת התכנית יוצרים ומפתחים מענים מקצועיים בכדי לחזק את הביטחון האישי והקהילתי. בנוסף לכך, הרחבת מערך המצלמות בעיר נועדה גם להרתיע ולמנוע הישנות מקרים דומים".

סגנית ראש העיר הממונה על הרווחה, רינה הולנדר אמרה: "אגף הרווחה פועל ימים כלילות לטפל בכלל אוכלוסיות העיר ובייחוד באוכלוסיות המוחלשות. יום עיון נערך בנושא הגנה על ילדים מפגיעות מיניות ובהמשך השבוע נפתחים אירועי חודש האזרח הותיק. שבוע הבא- תעלה הצגה שהיא תוצר של קורס סיוע לנשים בנושא תעסוקה. הכל בהובלת אגף הרווחה. חברה נמדדת ביחס שלה לחוליות החדשות ובית שמש בהובלת אגף הרווחה מוכיחה שהיא חברת מופת. אני גאה לעמוד בראש אגף אשר שמה את האדם במרכז ועושה הכל כדי להעצים אותו.
יום העיון היום הוא פרי שיתוף פעולה הדוק ומתמשך בין אגף הרווחה לרשות לביטחון קהילתי והמשטרה. תודה לשלום אדרי הממונה על הרשות לביטחון קהילתי, לגילה רונן מנהלת אגף רווחה, לדבורה ממן ושלומית דנינו מאגף הרווחה ולמורן מנהלת הרשות ושלום כהן ממשטרת ישראל וכן לכל עובדות האגף אשר עמלו רבות כדי להוציא לפועל את היום הזה״.

תגובות

אין תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות