העיר בית שמש בשחור לבן (צילום: s.t)
בית שמש בשחור לבן (צילום: s.t)

טעם של פעם: מסלולים בעקבות סיפורים – דרך הפסלים ביער צרעה

מסלול אטרקטיבי באזור בית שמש-מטה יהודה, המאפשר לתושבים לחזור אל היסטוריה רבת שנים באתרים בעלי משמעות רבה בהם אירועים שעיצבו את דמותו של האזור ושל מדינת ישראל

פורסם בתאריך: 21.2.20 08:01

לאורכו של המסלול (חלקו בהליכה רגלית וחלקו נסיעה ברכב), החוצה את מעבה היער הותווה מסלול שמשון הכולל 12 תחנות, פינות ישיבה מוצלות ושלטים המתארים את סיפורי הגבורה של שמשון הגיבור.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


מסלול הנסיעה עובר בדרך הפסלים, כאשר בכניסה ניצב פסל 'שומר היער' המוקדש לשימור היערות בארץ. בהמשך מוצבים 37 פסלים שביחד מהווים מכלול של פסלים סביבתיים. היצירות שעוצבו מאבן וברזל משקפות אירועים מרכזיים בחיי אבותינו מתקופת התנ"ך. פסל אחד מתאר את גבורתו של שמשון, פסל אחר את ה'מסרק' בו סירקה דלילה את שמשון בפעם האחרונה בחייו ועוד. בהמשך המסלול מגיעים למצפה צרעה. צרעה המקראית שנמצאת על תל צרעה היא האתר הבא בהמשך הדרך.

תושבי צרעה עסקו בחקלאות וגידלו בעיקר כרמים, כאן על התל התגלו גתות יין עתיקות ושרידים של פעילות חקלאות קדומה מעניינת. בירידה מהתל ממשיכים בנסיעה ופונים ימינה לסימון שבילים ירוק ושוב ימינה עד לצומת שבו מוצב פסל 'העין הכחולה'. ממשיכים בנסיעה עד לצומת בו מוצב הפסל 'חלון אל הטבע', פונים שמאלה ומגיעים לחניון עם שתי נקודות תצפית.


אזור במועצה (צילום: s.t)

אזור במטה יהודה (צילום: s.t)


התחתונה מותאמת לבעלי מוגבלות תנועה. בעליונה מוצבת מערכת קולית ואפשר להאזין לסיפור שמשון ודלילה. תצפית נוספת מונגשת לנכים. הנסיעה חזרה במורד דרך הפסלים סלולה ומובילה לקיבוץ צרעה ולכביש 38.

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות