רועי ואקנין (צילום: פרטי)
רועי ואקנין (צילום: פרטי)

ראשון לכל אירוע: הכבאי המצטיין של העיר רס"ל רועי ואקנין בראיון

ראיון עם רס"ל רועי ואקנין, לוחם אש המשרת מזה כ-9 שנים במערך הכבאות וההצלה בבית שמש, אשר קיבל לאחרונה אות הצטיינות והוקרה על פועלו הרב באירועי חירום

פורסם בתאריך: 11.2.20 12:08

הכבאי המצטיין של העיר: הכירו את רס"ל רועי ואקנין, בן 33, תושב בית שמש, נשוי, ואב לארבעה ילדים, המשרת כ-9 שנים במערך הכבאות וההצלה בבית שמש. בראיון ל"כל העיר בית שמש", מספר רס"ל ואקנין על אות ההצטיינות וההוקרה שקיבל לאחרונה מראש העיר עליזה בלוך, על המבצעים והפעולות המורכבות איתן מתמודד במהלך עבודתו, ואיזה מקרה שאירע לאחרונה נשמר בזיכרונו.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


כיצד הגעת להיות לוחם אש במערך הכבאות?

"תמיד ידעתי שאקח חלק בארגונים של כוחות הביטחון", מספר ואקנין ל"כל העיר בית שמש".  הייתה לי שאיפה להתגייס לתחומים של כוחות הביטחון וההצלה, כאשר מתקופת שירותי הצבאי עסקתי בתחום ביטחוני, וגם בלימודיי האקדמיים עסקתי בזה, ולאחר מכן החלטתי להתגייס למערך הכבאות".

מה תפקידך המרכזי במערך הכבאות?

"קודם כל, העבודה בכבאות מעניינת ומאתגרת – זו תחושה של שליחות. אני מתפקד כמפקד צוות וממונה חומרים מסוכנים. למשל, אני אחראי לבצע הדרכות בכל מפעלי החומרים המסוכנים ובמדורי ההדרכה במוסדות השונים. בנוסף, אני מבצע ביקורות ועושה אימונים לצוותים שעובדים במפעלים האלה, כולל הכנות לכל מיני אירועים שוטפים ושונים".


ואקנין בפעולה עם חומ"ס (צילום: פרטי)

ואקנין בפעולה עם חומ"ס (צילום: פרטי)


לפני כחודש וחצי נערך טקס הענקת מגני הוקרה והצטיינות בבית שמש לכוחות החירום והביטחון, בהשתתפות ראש העיר עליזה בלוך, ונבחרת כאחד המצטיינים במערך הכבאות של בית שמש – איך ההרגשה?

"נכון, היה טקס לפני כחודש וקצת בעירייה שמטרתו להוקיר תודה והערכה לכל כוחות הביטחון כולל משטרה, זק"א, מד"א וכו'. נבחרתי כלוחם מצטיין עם שני נציגים נוספים ממערך הכבאות של בית שמש, ובסך הכל נבחרנו ביחידה שלושה לוחמים מצטיינים שהשתתפו בטקס, שקיבלו את אות ההוקרה, וזה היה מרגש מאוד".

איזה אירוע זכור לך במהלך שנותיך כלוחם במערך הכבאות?

"בזמן האחרון היו שני אירועים גדולים של שריפות במבנים, כאשר אחד מהם היה ברמת בית שמש, והדירה של המשפחה אליה הוזעקנו נשרפה כליל. לא נעים לראות את זה ויש נזק גדול לרכוש, וזה לא נעים. בתחום הזה, יש מגוון מאוד גדול של אירועים מחילוצי מעליות, ועד לשריפות מסכנות חיים. למשל, נכחתי לא מזמן באירוע כאשר נפל רכב על בן אדם בזמן שטיפל ברכבו – זה מאוד קשה. בסך הכל, האירועים לא נגמרים ומאוד דינמיים, כל אירוע שונה מקודמו".


בטקס עם ראש העיר עליזה בלוך (צילום: דוברות כבאות והצלה)

בטקס עם ראש העיר עליזה בלוך (צילום: דוברות כבאות והצלה)


אילו תגובות אתה מקבל במסגרת עבודתך?

"בסך הכל, הציבור מפרגן. הם מרגישים שאנחנו נותנים מעצמנו בכל מצב. בין אם מדובר בשריפות, חילוצי מעליות, דליפת חומרים מסוכנים ועוד. אין יום שלא מתרחש אירוע, ומערך כיבוי האש לא מוזעק למקום  – ובלי פרגון ותמיכה אי אפשר לשרוד בעבודה מהסוג הזה".

 

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות