עורכי דין לצוואות וייפוי כוח מתמשך בבית שמש (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)
עורכי דין לצוואות וייפוי כוח מתמשך בבית שמש (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)

עורכי דין לצוואות וייפוי כוח מתמשך בבית שמש

הכירו עורכי דין לצוואות וייפוי כוח מתמשך בבית שמש אשר מוסמכים לטפל בתחומים אלה ויוכלו להעניק לכם הסברים והנחיות ברורות כך שבעתיד יימנעו חילוקי דעות, סכסוכים ומשברים

פורסם בתאריך: 19.8.20 16:08

אנשים רבים מגיעים במהלך החיים למצב בו הם אינם כשירים לקבל החלטות על ניהול חייהם והופכים נתונים לחסדיו של אפוטרופוס שבחר בשבילם בית משפט. עורכי דין לצוואות וייפוי כוח מתמשך בבית שמש יוכלו לטפל בהליך שיקבע מראש מי ידאג לנו בעת הצורך – ולהשאיר לו הנחיות ברורות.


גבריאל דביר – משרד עורכי דין ומגשרים

להשאיר את השליטה בידינו

ייפוי כוח מתמשך הוא תיקון חקיקה המאפשר לנו לראשונה לקבוע כיצד יתנהלו חיינו, אם חלילה לא נהיה כשירים לקבל בעתיד החלטות בענייני רכושנו וגופנו. בעקבות תיקון חקיקה בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ”ב-1962, ניתן כיום באמצעות עורכי דין שעברו והוסמכו בהכשרה מיוחדת מטעם האפוטרופוס הכללי, לערוך לאדם ייפוי כוח מתמשך.

גבריאל דביר - משרד עורכי דין ומגשרים (צילום: עדי ארד)

גבריאל דביר – משרד עורכי דין ומגשרים (צילום: עדי ארד)

אם עד עכשיו היה ממונה אפוטרופוס לאדם שאינו כשיר, הרי שהיום ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך ולמעשה זאת הפעם הראשונה שהמחוקק מעוניין לשמוע מהו רצונו של האדם, של הפרט", מסביר עו"ד דביר , "ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי מחייב המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו (האישיים, הרכושיים והרפואיים) בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך. האדם (הנקרא: “הממנה”) בוחר מרצונו, בשלב בו הוא מבין ומסוגל לקבל החלטות ולבצען, מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו אם וכאשר מצבו ישתנה לרעה. הידרדרות במצב יכולה לנבוע כתוצאה מתאונה, מחלה, מחלות זקנה (כגון דמנציה), מצב סיעודי, מוגבלות נפשית ו/או שכלית זמנית או קבועה, העלולות לפגוע בכושר השיפוט של האדם, ויהפכו אותו להיות אדם בלתי כשיר לקבל החלטות בנושאי גוף ורכוש. ייפוי הכוח מתייחס לרווחתו האישית של האדם, לצרכיו היומיומיים, למקום מגוריו, לבריאותו הגופנית הנפשית והחברתית כמו כן עניינים רפואיים לגבי החלטותיו של הממנה על אופי הטיפול הרפואי מסוג מאריך חיים אליו יזדקק. זאת בשונה מצוואה, המתייחסת למצב בו אדם נפטר ומבקש לקבוע כיצד יחולק רכושו. ייפוי הכוח מתייחס למצב בו אדם בשל נסיבות רפואיות, אינו יכול להמשיך ולתפקד בתפקוד תקין הקובע כיצד ינוהל רכושו וכיצד יתנהלו ענייניו הרפואיים, על-פי רצונו הוא".

שירות עד לבית הלקוח

משרד עו"ד גבריאל דביר מספק שרותי ייעוץ משפטי, גישור משפחתי ועסקי, מתמחה בתחום הנדל"ן ייפוי כוח מתמשך וגישור, הסכמי ממון, צוואות וירושות. תחום הצוואות וייפוי כוח מתמשך קרובים במיוחד לליבו משום החשיבות במניעת סכסוכים במשפחה ובשמירת השליטה בידינו. הוא צבר ידע מקצועי רב בנושא ובימים אלה הוא מציע שירות שניתן בבית הלקוח, כך שאין צורך להטריח את המשפחה ולהגיע למשרד. הפגישה הראשונה מתקיימת ללא עלות וללא כל התחייבות.

"באין ייפוי כוח מתמשך הסמכות לדאוג לענייניו של החולה מופקדת בידי האפוטרופוס וזאת על פי החלטת בתי משפט, ולא כפי שנוהגים לחשוב בידי בני משפחתו", מסביר עו"ד דביר, "החדשנות שבנושא ייפוי כוח מתמשך היא שברגעים הקשים ביותר פיזית ורגשית, מיופה הכוח יוכל לטפל בצרכים המיידים, בין אם בריאותיים, כלכליים או אישיים ללא צורך בהליכים משפטיים. לכן מומלץ להקדים תרופה למכה, ולבצע ייפוי כוח מתמשך אשר יקל על המשפחה בשעת הצורך וכמובן גם האדם עצמו ירגיש ביטחון שיש מי שמטפל לפי רצונו ועל פי הנחיותיו שנקבעו מראש, שכן מיופה הכוח קיבל הנחיות מפורשות על פי דרישתו של הממנה והגבלות אותן קבע הממנה. בנוסף מיופה הכוח הוא אדם שהממנה קבע לאחר שהוא בטוח באמינותו ובנאמנותו כלפיו".

עו"ד גבריאל דביר מרצה בכל רחבי הארץ בנושא ייפוי כוח מתמשך מתוך מטרה להביא למודעות הציבור את החשיבות בקיום מגנון אשר משאיר את השליטה בידי אותו אדם לרגע בו לא יוכל לנהל את ענייניו באופן ישיר. "אנשים מבינים רק בדיעבד שהיו צריכים לדאוג לייפוי כוח – אבל אז זה כבר מאוחר מדי. הקדימו לטפל בכך ותהיו רגועים שבריאותכם ורכושכם יטופל כפי שאתם בוחרים לנכון", הוא מסכם.

טלפון: 058-6000212 , 08-8600047

כתובת: יגאל ידין 43, מודיעין מכבים רעות

מייל:  [email protected] 

 

 


כתבה שיווקית


 

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות