תיעוד מתוך מצלמות הבאטחה של היישוב של חלק מהחשודים בפריצה
(תיעוד מתוך מצלמות הבאטחה של היישוב של חלק מהחשודים בפריצה)

"חיים בתחושת חוסר ביטחון": מכת פריצות לבתים במטה יהודה

תושבים באורה ובעמינדב מתלוננים על עלייה בכמות הפריצות לבתים במועצה, ודורשים את התערבותו של מפקד המחוז ניצב דורון ידיד: "תקצה את המשאבים הנדרשים והשב לנו את השקט והביטחון"

פורסם בתאריך: 26.2.20 08:32

תושבים במושבים אורה ועמינדב מתלוננים על מכת פריצות לבתים ודורשים את התערבותו של מפקד משטרת מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד. לטענת התושבים – החשודים בפריצות תועדו במצלמות האבטחה של היישובים כשהם רעולי פנים. עד כה משטרת ירושלים טרם עצרה חשודים.

איתמר כהן, יו"ר ועד התושבים בעמינדב, מספר בשיחה עם "כל העיר" ירושלים כי "פורצים לנו לבתים בשעות הערב ובשעות הלילה, גונבים לנו מכוניות, ואנחנו מרגישים חסרי אונים. התושבים מיואשים. אלה שהגישו תלונות – שום דבר לא קורה עם זה, לא נעצרו חשודים. אנשים כבר לא מגישים תלונות. אומרים לי 'עזוב, אם אני אלך לתחנת מוריה להגיש תלונה, אני אשב 4-3 שעות עד שייקחו ממני תלונה וכל זה בשביל למלא ניירת, ומה ייצא מזה?'".

כהן מספר כי לאחרונה הוא נפגש עם קצינים בתחנת מוריה: "אמרתי להם 'אתם חייבים לשנות תפיסה'. למה מחכים? אנחנו ממוקמים בדרום מערב ירושלים, סמוך לכפרים ולגדר פרוצה. חוליות גונבות רכבים ופועלות כאן באין מפריע, לחוליות הפורצים יש נתיב פתוח. כשאני ישבתי בפגישה עם המשטרה נאמר לנו שאנחנו משתפרים בסטטיסטיקה ואין הבדל בינינו לבין שכונת גבעת משואה. אמרתי להם 'אתם צוחקים עלי? מה זה משתפרים?'. אנשים מקבלים בראש ולא באים להתלונן, אז הנתונים שלהם שגויים. לי באופן אישי פרצו לבית לפני כמה חודשים, ויש תיעודים של הפורצים, אבל אין תלונה".


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


התושבים פתחו בעצומה שבה הם פונים למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון ידיד: "מזה מספר חודשים אנו חיים בתחושת חוסר ביטחון משווע, נוכח מכת פריצות שפקדה את המושבים שלנו, מושבים אורה ועמינדב,, נכתב בעצומה עליה חתמו עשרות תושבים. "מדובר בתופעה קשה מנשוא, כאשר כמעט על בסיס יומי אנו עדים לפריצות או ניסיונות פריצות לביתנו".

התושבים מציינים בעצומה כי הם "במטרה לאחד כוחות ולנסות לתפוס את העבריינים – אנו מבצעים פטרולים מאורגנים, תושבים ללא נשק יוצאים עם אלות, עם סכינים, לא ישנים בלילות וחיים בתחושת פחד מתמיד. חשוב להדגיש כי רובם ככולם של היושבים כלל לא פונים בתלונות למשטרה בגין ניסיונות פריצות. על כן נראה כי התמונה שנגלית לעיניכם שונה בתכלית מהמציאות עגומה אותה אנו חיים".

"אנו קוראים לך מפקד מחוז ירושלים – לפני שיקרה אסון – הקצה את המשאבים הנדרשים והשב לנו את השקט והביטחון", נכתב בעצומה.

ממשטרת ירושלים נמסר: "משטרת ישראל פועלת לשמירה על בטחונם ורכושם של האזרחים תוך מתן דגש למניעת עבירות פליליות והבאת החשודים בעבירות אלו לדין. בתוך כך נדגיש, כי המשטרה ממקדת את פעילותה בישובים הסמוכים לקו התפר, זאת באמצעות כוחות גלויים וסמויים, פעילות שמטרתה כאמור לסכל ולמנוע עבירות כלפי רכוש התושבים".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות