(צילום: באדיבות מטה יהודה)
(צילום: באדיבות מטה יהודה)

המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור במטה יהודה מציין: חודש הגישור והדיאלוג

המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור במועצה האזורית מטה יהודה מציין את חודש הגישור והדיאלוג ברחבי המועצה ולקח על עצמו לקדם שיח ודיאלוג מכבד והליכי גישור במרחב המועצתי. ניב ויזל: "שמחים לקדם תכנים של בניית שיח חיובי במועצה"

פורסם בתאריך: 25.2.20 20:23

במסגרת הפעילויות התקיים מפגש בין יהודים לערבים, נפתחה סדנא בהתמודדות עם קונפליקטים לבלניות המועצה, התקיימו דרשות בבתי הכנסת בשבת פרשת משפטים בשיתוף המחלקה לשירותי דת ורבנות, תחום תרבות יהודית וישראלית. כמו כן, התקיים מפגש של צוות המגשרים ומגשרות המרכז אשר תכננו ביקור מפגשים בישובים, והתחיל הרישום לקורס גישור אשר עומד להיפתח בקרוב במועצה. בנוסף, במהלך השבוע המרכז פתח את שעריו לתושבי מטה יהודה ויצא בקריאה לתושבים להגיע לחדר הגישור ולקדם בניית הסכמות במקרים של מחלוקות וסכסוכים.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


"אנו מציעים תהליכי גישור ובניית הסכמות בתוך הקהילה ובין קהילות תוך שמירה על סודיות וחסיון. כמו כן המרכז שלנו מותאם ומונגש למגוון התושבים החיים ביישובי מטה יהודה", אומרת מנהלת המרכז ד"ר נעמי תור, "הניסיון שלנו מראה כי תהליכי הגישור לצד שיח מכבד מקדמים הקשבה והבנה טובה יותר בין המעורבים בסכסוך ומשפיעים לטובה על מערכות היחסים. את החוויה הזו אנו באים להעניק לתושבים שלנו".

המרכז פועל בתוך אגף הרווחה והשירותים החברתיים של המועצה האזורית מטה יהודה. דפנה בירן אשתר, מנהלת האגף, מציינת כי "המגשרים והמגשרות במרכז הנם תושבי מטה יהודה העושים את עבודתם בהתנדבות, משקיעים מזמנם ומרצם כדי שתושבי מטה יהודה ישתמשו בגישור הן כאלטרנטיבה ליישוב סכסוכים והן כשפה וכלי המהווים דרך חיים".

בצד הגישור המרכז מפעיל תוכניות לקידום הדיאלוג במרחב המועצתי: תוכנית דיאלוג במקווה – לקידום דיאלוג בין בלניות המועצה לבין תושבות האזור ותוכנית דיאלוג בין נשים יהודיות וערביות תושבות המועצה – שתי תוכניות אלה זכו להכרה והערכה ארצית ובינלאומית: תוכנית דיאלוג במקווה המופעלת ביחד עם אגף חברה וקהילה, המחלקה לשירותי דת ורבנות, זכתה בפרס כספי בתחרות בין מרכזי הגישור בארץ ע"ש דוד כנפו מטעם תוכנית גישורים של השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, ומשלחת של נשים יהודיות וערביות יצאו לדרום אפריקה כאורחות של הקהילות היהודיות מטעים שותפות ביחד של הסוכנות היהודית.

בין התושבים אשר יצרו קשר עם המרכז, פנה גם ניר, ויצר קשר עם המרכז וביקש עזרה בבניית הסכמות בינו לבין אחיו ואחיותיו הקשורות לנחלה, לאחר שנים של מריבות קשות בתוך המשפחה, אתי הגיעה למרכז וביקשה גישור בינה ובין בעלה אשר החליטו להיפרד וביקשה סיוע בבניית הסכמות בינה לבין בעלה בכל הקשור לחלוקת רכוש ומשמורת על הילדים עוד לפני פנייתם לבית המשפט, חברי ועד מושב פנו למרכז בבקשה לסייע במציאת פתרון וסיום מחלוקת בקהילה הקשורה לרעש המשבש את איכות החיים לתושבים מהישוב, יוסי ומשה מצאו את עצמם בסכסוך קשה הנוגע לגבול העובר ביניהם, ויצחק אשר תבע חברת מטבחים הופנה על ידי בית המשפט לתביעות קטנות למרכז הגישור במטה יהודה.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "אנחנו שמחים לקדם תכנים של בניית שיח חיובי במועצה. המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור הפך לחלק בלתי נפרד מהנוף של מטה יהודה ואנחנו מקווים להמשיך ולהרחיב את התוכנית בשנים הקרובות".

תגובות

אין תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות