(התמונה באדיבות מטה יהודה)
(התמונה באדיבות מטה יהודה)

לרגל יום השואה הבינלאומי: משלחת מיוחדת מגרמניה התארחה בנתיב הל"ה

משלחת מיוחדת מגרמניה עשתה את דרכה למועצה האזורית מטה יהודה במסגרת אירועי יום השואה הבינלאומי

פורסם בתאריך: 27.1.20 19:35

לרגל יום השואה הבינלאומי שנערך בירושלים: משלחת מיוחדת מגרמניה עשתה את דרכה למועצה האזורית מטה יהודה במסגרת אירועי יום השואה הבינלאומי. ניב ויזל: "זוכרים את כולם".


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


לאחרונה הגיעה לקיבוץ נתיב הל"ה שבמועצה האזורית מטה יהודה משלחת של 40 אנשים מהעיירה אינדרסדורף שבגרמניה במסגרת הקשר שנוצר בעזרת ד"ר אנה אנדלאואר, שייסדה את פרויקט הכנס השנתי של בוגרי בית הילדים, ניצולי המלחמה, ששכן במנזר באינדרסדורף בשנים שאחרי המלחמה.

כידוע, כ-50 משלחות מרחבי העולם הגיעו בסוף שבוע האחרון להתכנסות פורום השואה הבינלאומי ולחניכת האנדרטה לזכר הווטרנים בגן סאקר בעיר ירושלים. מדובר על משלחות רמות דרג של בתי מלוכה, נשיאים וראשי ממשלה מרחבי העולם, ביניהם – נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא גרמניה פרנק וולטר שטינמאייר, הנסיך צ'ארלס מבריטניה ועוד. המשלחת שביקרה בנתיב הל"ה, הגיעה למועצה האזורית במסגרת אירועי השואה.

במשלחת השתתפו פרנץ אובסר, ראש העיר וחבר הפרלמנט של בוואריה, אנשי חינוך רבים וכן ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל. הם ביקרו את עץ העוזרד שנשתל בביקורם בשנה שעברה, ובצריף ראשונים, שם צפו בתצוגה של תמונות משנות הקיבוץ הראשונות.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "מטה יהודה בוחרת להנציח את הגיבורים שסייעו לילדי קבוצת איתן לעבור את זוועות השואה ואשר עברו משואה לתקומה עם הקמת קיבוץ נתיב הל"ה. היום, אנו מרכינים ראש וזוכרים את כולם".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות