(צילום: דוברות הר חברון)
(צילום: דוברות הר חברון)

אזור תעשייה חדש משותף למועצות מטה יהודה, הר חברון ולכיש יוצא לדרך

אזור התעשייה שישתרע על פני כ-2000 דונם מתוכנן להיות נמל יבשתי על רקע סמיכותו ליישובים הפלסטינים באזור, וצפויים להיות מועסקים בו אלפי עובדים יהודים ופלסטינים

פורסם בתאריך: 25.1.20 19:19

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן חתם השבוע יחד עם ראשי המועצות הר חברון, מטה יהודה ולכיש על הסכם שיתוף פעולה להקמת אזור תעשייה משותף.

אזור התעשייה המשותף ישתרע על פני כ-2,000 ויוקם בסמוך לכביש 35 בצמוד למעבר תרקומיה, מעבר המהווה נמל יבשתי לאלפי משאיות סחורה הנכנסות ויוצאות מדי שבוע מחברון ובנותיה לנמל אשדוד ורחבי המדינה. שטחו של אזור התעשייה הצפוי הוא כאלפיים דונם ניהולו והכנסותיו יחולקו בין הרשויות.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


על פי תכנית מתאר ארצית עתידה להגיע מסילת רכבת מתחנת קרית גת עד למעבר תרקומיה שתקל על מעבר הסחורות.

מועצה אזורית הר חברון מחזיקה בשטח מונציפלי מעבר למעבר תרקומיה בסמוך למשולש גבולות מוניציפלי של הרשויות לכיש, מטה יהודה והר חברון, הכוונה לתת כל אחד את חלקו ולייצר שטח גדול לאזור תעשיה ומחסנים לוגיסטים במקום מתבקש.

אזור התעשייה בתרקומיה נמצא בשלבים ראשונים לאחר בדיקת התכנות לפני הרשאה לתכנון ולפני פרוגרמה שאיתה ניתן יהיה להכין תב"ע.

ניב ויזל, ראש מועצת מטה יהודה: "אנחנו גאים לחתום על הסכם שותפות והתנעה של אזור התעשייה תרקומיה יחד עם מועצות לכיש והר חברון. האזור עתיד לשמש בתור השער המזרחי להעברת סחורות לרשות הפלסטינאית. אזור תעשייה זה עונה על צורך לאומי ואין ספק שבכוחו של הסכם השותפות להביא לאזור תעשייה משגשג למרחב כולו. אנו שמחים ששר הכלכלה היה שותף במעמד החתימה על ההסכם המכובד והביע את תמיכתו בפרויקט. היכולת להגיע למעמד זה ולקידום הפרויקט היא אך ורק בזכות שיתוף פעולה טוב בין שלושת ראשי הרשויות וצוותיהם. אנו מקווים שהפרויקט יעבור משלב החתימה לתכנון וביצוע במהירות האפשרית".

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון: "מרגש לקחת היום חלק באירוע מכונן שתוצאותיו ישפיעו באופן דרמטי על הצמיחה והשגשוג של האזור בכלל ושל תושבי הר חברון בפרט. ההליכה המשותפת היא נדירה במחוזותינו ואני מברך את חבריי, ראשי המועצות על היוזמה והשותפות למען התושבים. הפוטנציאל האזורי גבוה מאוד. כבר היום התעשייה המקומית בתנופה וזה רק ילך ויגבר. שיתוף הפעולה יתן מענה בראש לאוכלוסייה היהודית אך תביא גם ברכה לאוכלוסייה הערבית. תודתי והערכתי הרבה לשר אלי כהן שבתמיכתו אנו מקדמים שני אזורי תעשייה ופרויקטים נוספים המהווים מנופי צמיחה כלכליים ונותנים תקווה לעתיד המועצה".

דני מורביה, ראש מועצת לכיש: "אנו מכירים בחשיבות העבודה המשותפת שמובילה להצלחות, ומודים לשר אלי כהן שהוא שותף אמיתי. החיבור בין הרשויות מחויב המציאות וצריך לחבר גם את האוכלוסייה הערבית וזה הכרח כדי לתת להם רווחה ולחבר אותם מהפן החברתי. האתגר גדול וביחד נעשה ונצליח".

תגיות:

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות