(התמונה באדיבות מטה יהודה)
(התמונה באדיבות מטה יהודה)

הכירו את גרעין "מצפה עדולם" – שנת שירות של ארגון "השומר החדש"

בפעם הראשונה מועצה אזורית מטה יהודה מאמצת לחיקה 12 בנות במסגרת שנת השירות של הארגון. מנהל מחלקת ביטחון: "בראש ובראשונה הארגון השומר החדש במטה יהודה בכדי לשמור על השדות החקלאיים ועל מניעת גניבות בקר בשעות הלילה"

פורסם בתאריך: 7.1.20 07:31

השומר החדש הוא ארגון מתנדבים ישראלי ציוני שייעודו "שמירה על אדמות המדינה במעשה ולימוד". הארגון עוסק בשמירה בשטחי מרעה פתוחים, סיוע לחקלאים וחינוך לציונות וחקלאות.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקצייה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש – אונליין"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


שם התנועה לקוח מארגון "השומר" שפעל בארץ ישראל בתחילת המאה ה-20. השומרות החדשות מתחילות את יומן בשש בבוקר בשדות החקלאיים ועובדות כתף לכתף עם חקלאי האזור. בהמשך, מתפנות ללימודי ציונות, שיעורי העשרה וכשהשמש יורדת הן נכנסות למצב שמירה ומבצעות פטרולים באזורים החקלאים עד השעות הקטנות של הבוקר.

"הבנות נהפכו לחלק בלתי נפרד מקהילת שריגים", מספר אחד חקלאי המושב שריגים וממשיך "המון משפחות במושב פתחו את ליבן ואת ביתן לבנות הנפלאות".

לדברי צפריר שיפמן, מנהל מחלקת ביטחון במועצה אזורית מטה יהודה, הקשר עם ארגון השומר החדש רק מתחיל ואף יש תוכניות גדולות ובשורה של ממש לחקלאים: "בראש ובראשונה הארגון השומר החדש במטה יהודה בכדי לשמור על השדות החקלאיים ועל מניעת גניבות בקר בשעות הלילה. התרשמנו מאוד מפעילות ה"שומר" בכל רחבי הארץ, בכל מקום בארץ שהוקם מצפה באזור חקלאי מספר הגניבות ירד קרוב לאפס".

צפריר חושף את המטרות העתידיות של הקשר החדש עם הארגון: "בעתיד אנו נפתח בצוותא עם ארגון השומר יחידת מתנדבים לשמירה על השדות של החקלאים. בנוסף, החקלאים יוכלו להיעזר בחברי הארגון כאשר יהיה חוסר בידיים עובדות".

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "אני מאוד שמח לפתוח את השנה הראשונה של ארגון "השומר החדש" הנקרא "מצפה עדולם". חברות הגרעין הן כח משמעותי, מרענן וחדש לשמירה על השטחים החקלאיים מפני גניבות. ביחד נשמור על אופי החקלאי של המועצה ונשמר את הריאה הירוקה והטבעית של האזור".

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות