חובש ואמבולנס של מד"א במשבר הקורונה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

העקומה לא מתיישרת: מספר חולי הקורונה בבית שמש ממשיך לטפס

מנתוני משרד הבריאות עולה כי בבית שמש ישנם 308 חולים. בשבוע האחרון נוספו 108 חולים בעיר. קצב ההכפלה עדיין גבוה מהממוצע הארצי - אחת לשבוע ושישה ימים בבית שמש לעומת אחת לשלושה שבועות בכלל

פורסם בתאריך: 19.4.20 13:01

מספר חולי הקורונה בבית שמש ממשיך לעלות בקצב גבוה יותר מהממוצע הארצי. מנתוני משרד הבריאות עולה כי בבית שמש ישנם 309 חולי קורונה, מדובר על עלייה של 21 חולים ב-24 השעות האחרונות ועלייה של 109 חולים חדשים בתוך שבוע (ביום ראשון שעבר עמד מספר החולים בעיר על 299).

הנתונים הללו מצביעים על שיפור מסוים כאשר קצב ההכפלה בבית שמש עומד על אחת ל-13 ימים (לעומת קצב הכפלה של אחת לעשרה ימים), אולם המספרים עדיין גבוהים מהממוצע הארצי שעומד על קצב הכפלה של אחת לשלושה שבועות.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


נתון מדאיג נוסף הוא אחוז החיוביים מקרב הנבדקים שעומד על כ-16.5 אחוזים – זאת אומרת שאחד מכל חמישה וחצי נבדקים נמצא נשא של הנגיף.
מנתוני משרד הבריאות עולה כי בסך הכל נערכו בבית שמש 2,565 בדיקות, מתוכם 634 בשבוע האחרון. מספר המחלימים מקורונה בבית שמש עומד על 38.

לפי נתוני משרד הבריאות, בישראל 13,362 חולי קורונה, בהם עשרות במצב קשה, מאות חולים מאושפזים בבתי החולים, ומאות חולים נוספים נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולים. למעלה מ-100 אלף ישראלים נמצאים בבידוד ביתי. עד כה החלימו 3'564 בני אדם בישראל מהמחלה, מניין המתים עלה ל-171.

כזכור, כפי שפורסם ב"כל העיר בית שמש" ביום רביעי, העיר נמצאת בצמרת רשימת היישובים המטרידים ביותר – כך על פי דו"ח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שפורסם לאחרונה. על פי הדו"ח – בבית שמש עמד קצב הכפלה שבועי על 1.5 חולים. עוד צוין בדו"ח כי אחוז החיוביים בשבוע האחרון בבית שמש הוא 15.2, ומספר הבדיקות שנערכו במהלך השבוע האחרון הגיע בסוף השבוע ל-462.

לשכת הבריאות המחוזית בהודעה למבודדי הקורונה מסרה כי "אם במהלך הבידוד מופיעים סימפטומים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף".

ניתן לדווח גם במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400, במוקדי קופות החולים: כללית 2700*, מכבי 3555*, מאוחדת 3833*, לאומית 507*.

תגובות

אין תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות