אילוסטרציה של כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)
(צילום אילוסטרציה: רינת אברג'יל)

החזרה ללימודים – תוצאות משאל "כל העיר בית שמש": רוב ההורים לא ישלחו את ילדיהם לבתי הספר

56 אחוזים מהעונים במשאל השיבו כי לא ישלחו את ילדיהם לבתי הספר; רק 22 אחוזים ענו שילדיהם יגיעו לבתי הספר. 22 אחוזים מהעונים טרם החליטו

פורסם בתאריך: 2.5.20 20:03

מחר, ראשון (3.5) בשעה 8:00 ייפתחו שערי מוסדות החינוך בבית שמש לראשונה מזה כחודש וחצי. כידוע, על פי מתווה משרד החינוך – בשלב הראשון יחזרו לספסל הלימודים תלמידי כיתות א'-ג' ותלמידי כיתות י"א-י"ב בחינוך הממלכתי ותלמידי כיתות ז'-י' בחינוך החרדי.


 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אנדרואיד

 הורידו את האפליקציה של "כל העיר בית שמש" – אייפון

 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר בית שמש אונליין2"

 "כל העיר בית שמש" בפייסבוק


אולם, מתוצאות משאל "כל העיר בית שמש" עולה כי רוב העונים לא מתוונים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר מחר. על השאלה "האם אתם מתכוונים לשלוח את הילדים לבתי הספר ביום ראשון?" השיבו 56 אחוזים מהעונים "לא, זה מלחיץ מאוד". מנגד, 22 אחוזים מהעונים השיבו "כן, אין שאלה בכלל".

יצוין כי 18 אחוזים מהעונים במשאל השיבו 'עוד לא החלטתי' ואילו 4 אחוזים ענו 'תלוי אם חיטאו את בתי הספר'.


תוצאות משאל "כל העיר בית שמש" בנושא החזרה ללימודים


כפי שפורסם ב"כל העיר בית שמש", עברו מוסדות החינוך בעיר חיטוי יסודי וניקיונות של המרחבים הלימודיים. בנוסף, עיריית בית שמש הנחתה את מוסדות החינוך שייפתחו לבדוק חום בכניסה (העירייה סיפקה לבתי הספר מדחומי לייזר) ובכל כיתה יוצב אלכוג'ל. בנוסף, הצוותים החינוכיים והתלמידים נדרשים להקפיד על שמירת הנחיות משרד הבריאות הכוללות שמירה על מרחק, חבישת מסכות (מכיתה ב' ומעלה) וכו'.

אולם למרות ההיערכות הזו, לא כולם שבעי רצון מאופן החזרה ללימודים. ביקרות רבה נמתחה בימים האחרונים על הממשלה ועל משרדי הבריאות והחינוך. בעיריות מסוימות, כידוע, החליטו שלא לפתוח בשלב זה את הלימודים מחדש. גם הורים רבים טענו וטוענים כי הם מתנגדים לחזרה ללימודים בעת הזו. חלקם טוענים כי החזרה מוקדמת מדי ואחרים מדגישים כי לא נראה שיש היערכות מסודרת וברורה לקראת החזרה לבתי הספר.

תוצאות משאל "כל העיר בית שמש" מעידות כי גם בבית שמש אין תמימות דעים לגבי החזרה ללימודים. מרבית העונים חוששים עדיין וסבורים שעדיין לא הגיעה הזמן לחזור למוסדות החינוך. כך שיהיה מעניין לעקוב אחרי נתוני ההגעה לבתי הספר בימים הקרובים.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

בית שמש

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות